Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд

Причини чоловічого безпліддя

Чи так важливі причини чоловічого безпліддя, як про це говорять? Які перші ознаки безпліддя у чоловіків?

Безпліддя пари — чоловіче чи жіноче?

Діагноз «безплідність» ставиться в разі, якщо зачаття в парі, яка веде регулярне статеве життя і при цьому не використовує контрацепцію, не відбувається протягом року. Традиційно заведено вважати, що в неможливості зачати дитину винна, перш за все, жінка. Однак статистика свідчить про протилежне: в які зіткнулися з проблемою безпліддя парах, причина криється в чоловікові в 40%, а то і в половині всіх випадків.Можна сміливо заявити, що причини безпліддя у чоловіків грають досить вагому роль в можливості пари зачати дитину.
Слід зазначити, що не тільки безпліддя (чоловіче чи жіноче) є причиною неможливості зачаття дитини в парі. Бувають випадки, коли двоє абсолютно здорових (з точки зору репродуктивної функції) людей не можуть зачати протягом тривалого періоду часу. В даному випадку говорять про імунологічну несумісність пари. Але такі випадки зустрічаються досить рідко і складають не більше 15% всіх випадків.

Як функціонує чоловіча репродуктивна система?

Для того, щоб зрозуміти, які ж ознаки безплідності у чоловіків можуть бути, необхідно для початку розібратися в тому, що являє собою чоловіча репродуктивна система і як вона функціонує.
Вироблення сперми, як і тестостерону, відбувається в яєчках. Після того, як в епідідімісі (органі, відповідальному за зберігання сперми) відбудеться її дозрівання, в результаті якого сперматозоїди стають рухливими, вона відправляється до сім’яних бульбашок, в яких і знаходиться до того моменту, як відбудеться її викид в процесі еякуляції. Доставлення сперми від придатків яєчок (епідідімісу) до сім’яних міхурців здійснюється сім’явивідними протоками. При виверженні (еякуляції) рідина з сім’яних міхурців змішується з секретом простати, після чого відбувається викид отриманої суміші.
Чоловіча фертильність визначається, в першу чергу, нормальним протіканням процесу утворення й дозрівання сперми. Цей процес здійснюється в чоловічому організмі під впливом 3 гормонів: ЛГ, ФСГ і відомого всім тестостерону.
Основні причини чоловічого безпліддя, як заведено вважати — це закупорювання каналу, через який повинен відбуватися викид сперми (обтураційне), і порушення функції однієї з залоз, внаслідок яких секрет цих залоз перестає виділятися або змінює свій склад (секреторне). Якщо розглядати перший варіант, то інші причини чоловічого безпліддя це:

Як визначити чоловічу безплідність

Причини чоловічого безпліддя також пов’язані з якістю сперми. Для здійснення запліднення вкрай важливим фактором є рухливість сперматозоїдів. Бо, якщо сперматозоїди в достатній мірі рухливі, то запліднення яйцеклітини може наступити навіть при незначній кількості сперматозоїдів в спермі.
Коли діагностують безпліддя у чоловіків, причини можуть бути різними. Однак існує ряд факторів, здатних спровокувати порушення у чоловіка репродуктивної функції:


Як видно з наведеного вище списку, що чи не в половині випадків, чоловіче безпліддя, причини його (якщо говорити точніше), що спровокували виникнення і розвиток захворювання, можна було б усунути, не ігноруючи симптоми безплідності у чоловіків, змінивши спосіб життя і приділивши більше ретельну увагу своєму здоров’ю, в іншому ж випадку необхідне лікування безпліддя.
У нашій країні культура здоров’я розвинена в цілому не дуже добре. Чоловіки та жінки часто вже не дотримуються основ здорового харчування, ігнорують захворювання, які можуть вплинути не тільки на можливість дітородіння. Спосіб життя можна описати як недалекоглядний, мало хто замислюється про стан свого здоров’я через 10-20 років, як і про те, що впливає на безплідність у чоловіків. Багато актуальних причин безпліддя у чоловіків та у жінок могли б не мати на організм такого впливу, якби ми приділяли достатньо уваги турботі про своє тіло кожен день.

 

 

Записатися на консультацію фото 68
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!