Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
Діагностика чоловічого безпліддя фото 62

Діагностика чоловічого безпліддя
 

 

Інститут репродуктивної медицини ДАХНО пропонує свої послуги з діагностики безпліддя у чоловіків. На жаль, попри широкий спектр лабораторної та інструментальної діагностики, причину чоловічого безпліддя встановити вдається не завжди. Але фахівці ДАХНО твердо переконані, що в чому б не крилася причина, будь-який чоловік може стати і обов'язково стане батьком.
Записатися

За даними світових організацій та статистичними звітами України, частота чоловічого й жіночого безпліддя реєструється майже на одному рівні. Проте чоловічий фактор непліддя - це питання, про яке досі не прийнято говорити. Чоловіки рідше відвідують репродуктивні центри і часто навіть не припускають, що причина ненастання вагітності криється саме в них. Зважаючи на низьку народжуваність та інтенсивні темпи втрати чоловіків в Україні, цю сумну закономірність має змінити сумлінне ставлення кожного майбутнього тата до власного здоров’я і регулярний запис на профілактичне обстеження до лікаря уролога-андролога.

Причини безпліддя у чоловіків

Від початку статевого дозрівання і протягом усього життя чоловік здатен виробляти сперматозоїди у великій кількості. Повний цикл сперматогенезу займає декілька місяців. Але багато факторів можуть призводити до порушення злагодженого процесу і як наслідок – до погіршення показників сперми. Навіть перегляд способу життя може мати позитивний відгук і дещо покращити показники спермограми. Якщо ж вагітність не настає протягом року відкритого статевого життя у парі зі здоровою жінкою, це є причиною для постановки діагнозу: чоловіче безпліддя.

Категоріями ризику для розвитку порушень фертильності у чоловіків є:

Якщо у вашому житті присутній хоча б один із факторів, обов’язково варто здійснити запис до лікаря для консультації та обстеження. Зважайте, що чим довшою є тривалість безпліддя, тим більше часу зазвичай потрібно для подолання діагнозу і досягнення результату.

Основні види чоловічої безплідності

Зароджуються і починають свій шлях сперматозоїди у сім’яних канальцях яєчок. При цьому центром координації важливих репродуктивних процесів є гіпоталамус, гіпофіз і надниркові залози, разом із важливими статевими гормонами (ФСГ, ЛГ, тестостерон тощо), які вони вироблять. Уже сформовані сперматозоїди рухаються канальцями до придатків яєчок, місця їхнього накопичення. Звідти сім’явивідними протоками під час еякуляції можуть потрапити до матки, здійснити запліднення яйцеклітини та дати початок новому життю.

Порушення однієї з ланок взаємопов’язаного процесу може стати причиною репродуктивної дисфункції. Основними видами чоловічого безпліддя є:

До вищеперерахованих відхилень можуть також додаватися аутоімунний фактор (вироблення організмом антиспермальних антитіл, які знерухомлюють і блокують можливість сперматозоїдів до запліднення) та генетичний чинник (аномалії каріотипу чи мікроделеції хромосом можуть призводити до тяжкого фактору безпліддя).

Діагностика порушень фертильності чоловіків

Перший крок для обстеження чоловіка – це запис до лікаря уролога-андролога. Обирати можна або клініку, або лікаря, керуючись як тривалим досвідом, вузькою спеціалізацією медичного центру, сучасністю й прогресивністю закладу, так і відгуками, цінами, територіальною зручністю тощо. 

Перш ніж призначати обстеження, лікар проводить збір анамнезу та, за необхідності, огляд.

Найбільш інформативним дослідженням є спермограма. Це кількісний та якісний аналіз сперми.

Внаслідок лабораторного дослідження еякуляту, може бути поставлений один із діагнозів:

У разі виявлення порушень, додатковий план обстеження може включати:

За необхідності лікар може скерувати пацієнта на додаткову консультацію до ембріолога чи генетика.

Спермограма – важливе дослідження чоловічої фертильності

У першу чергу, оцінити репродуктивне здоров'я чоловіка допоможе спермограма. Це аналіз, з якого розпочинається діагностика пацієнтів, які мають труднощі із зачаттям. 

Завдяки дослідженню аналізуються наступні показники: 

Хоча теоретично для запліднення яйцеклітини достатньо лише одного спермія, нормами спермограми є: 

Для підготовки до аналізу потрібно відмовитися від алкоголю, уникати перегріву статевих органів напередодні та утриматися від статевого контакту протягом 3-4 днів.

Для впевненості у показниках слід провести аналіз два-три рази. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує повторювати спермограму тільки в тому випадку, якщо результат був відмінний від норми.

Дослідження краще проводити у спеціалізованому центрі репродуктивної медицини України, а не в лабораторії загального спрямування.

Скільки коштує діагностика чоловічої безплідності в ДАХНО

Вчасне виявлення й лікування захворювань попередить додаткові витрати через ускладнення в майбутньому, а головне - збереже ваше здоров’я. Зазвичай обстеження не є затратним по часу. Ціни на діагностику чоловічого безпліддя можна довідатися на відповідному розділу сайту або ж завітавши до нашої клініки в місті Києві. Оскільки стандартної схеми обстеження не існує, розпочніть з консультації лікаря уролога-андролога й отримайте прорахунок вартості аналізів у менеджера медичного центру в той же день. Довідатися про актуальні акційні пропозиції та скільки коштують дослідження також можна, зателефонувавши нам.

Переваги діагностики чоловічої безплідності у ДАХНО

Медичний центр ДАХНО – це вузькоспеціалізована клініка репродуктивної медицини, головною метою якої є збереження здоров’я батьків та народження здорових малюків попри найскладніші діагнози. 

Обираючи нас, ви отримуєте усі можливі сучасні методи діагностики, сертифіковану власну лабораторію з швидкими й точними тестами, інноваційне обладнання, високу кваліфікацію лікарів і ембріологів, увагу до деталей, суворе дотримання медичної етики та лікарської таємниці. 

Дослідження еякуляту проводить команда досвідчених ембріологів, які ж і здійснюють необхідні маніпуляції з біологічним матеріалом у рамках програм допоміжних репродуктивних технологій. Такий висновок спермограми є значно ціннішим, ніж результат звичайної лабораторії. Будь-який встановлений діагноз має свій ефективний метод для його подолання, про який знають і яким вправно володіють лікарі й ембріологи ДАХНО. Фахівці клініки з досвіду переконані, що навіть найтяжчі порушення репродуктивної функції – це не вирок.

Впевненість у власному здоров’ї – безцінна. Отримай високоточне обстеження у клініці європейського рівня в Україні, довір важливе професіоналам своєї справи.

З чим може бути пов’язане чоловіче безпліддя?

Основні причини чоловічого безпліддя - це порушення процесу сперматогенезу та виділення спермии.
Фактори, які можуть порушувати фертильність чоловіка:
- вроджені або набуті патології сечостатевої системи;
- злоякісні утворення;
- інфекції сечостатевих шляхів;
- підвищена температура мошонки ( наприклад, внаслідок варикоцеле) ;
- ендокринні порушення;
- генетичні відхилення;
- імунологічний фактор.

Які обстеження необхідно пройти чоловіку?

Найголовніший аналіз, з якого розпочинається обстеження чоловіка, - це спермограма. 
Фахівці ембріологічної лабораторії оцінюють кількість еякуляту та його якість: будову сперміїв, їх рухливість. 

Обстеження чоловіка може включати також:
- MAR-test;
- оцінку гормонального фону;
- інфекційний скринінг;
- генетичні дослідження.

Чи достатньо здати спермограму один раз?

Для отримання достовірної інформації необхідно провести аналіз спермограми двічі або навіть тричі.  Виявлення стійких змін слугує передумовою для направлення пацієнта на більш глибоку діагностику і лікування. Якщо існує ризик прогресування погіршення якості сперми, пацієнту рекомендують якнайшвидше кріоконсервувати свій біологічний матеріал.

Пакетні пропозиції
Базова програма фото 35
Базова програма
41900 UAH
Деталі
Пакет “Преміум” фото 67
Пакет “Преміум”
75000 UAH
Деталі
Чому клініка ДАХНО? фото 42
Чому клініка ДАХНО?
Перші та найкращі в Україні в сфері лікування безпліддя
Реалізуємо передові методики лікування впродовж 27 років
Використовуємо апаратуру та стандарти міжнародного рівня
Турбуємось про ваш комфорт протягом всього періоду лікування
Наші лікарі
Подивитися всіх лікарів
Записатися на консультацію фото 44
Записатися на консультацію
Відгуки
Подивитися усі відгуки