Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд

Правова інформація

Пацієнт, який вирішив скористатися послугами клініки допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), оцінивши медичні та фінансові аспекти, не повинен забувати про юридичну складову такого рішення.

Пара, яка вступає до програми IVF (ЕКЗ), повинна розуміти, що завчасне, спільне й обопільне врегулювання окремих питань буде запорукою належного забезпечення прав та інтересів не тільки родини в цілому, але й індивідуально кожного. Адже біоматеріал є власністю кожного (яйцеклітини — жінки, сперма — власність чоловіка), а ембріон — це спільна власність. Порядок розпорядження такою спільною власністю породжує масу інших не менш важливих юридичних наслідків: дитина, батьківство, право на спадок тощо.

Серед прав на якісне і безпечне отримання медичних послуг, можна виокремити наступні:
- право виключно особистого розпорядження своїм біологічним матеріалом (сперма/яйцеклітини) або спільного розпорядження матеріалом подружжя (ембріони). Для реалізації цих прав і недопущення зловживань ми наголошуємо на необхідності особистої присутності і власноручного оформлення документів, необхідних для використання біологічного матеріалу в програмах ДРТ.
- право на збереження інформації, яка становить лікарську таємницю. Це інформація не тільки про результати обстеження, діагноз, проведені методи лікування, а й про сам факт звернення до Клініки.

Таким чином, при реалізації свого права на медичну допомогу, батьківство та материнство, дуже важливо не забувати про юридичні наслідки Ваших дій. Якщо у Вас є сумніви чи питання, краще попередньо проконсультуватися як мінімум з Вашим лікарем, а краще — з кваліфікованим юристом.

Правова інформація, з якою варто ознайомитися:
- Наказ МОЗ № 787 «Про затвердження Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні»
- пп. 2 ст. 123 сімейного Кодексу України (щодо визначення походження дитини від матері та батька при штучному заплідненні та імплантації ембріона).
- ст. 123 Сімейного кодексу України (Про походження дитини, народженої в Україні в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій).

Належний юридичний супровід та документальне оформлення програм допоміжних репродуктивних технологій забезпечується юридичною службою клініки, яка завжди готова відповісти на всі запитання пацієнтів. Коректне оформлення встановлених законодавством документів – це запорука захисту прав пацієнта та медичного закладу на шляху до реалізації спільної мети – настання вагітності.