Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
Спермограмма фото 22

Спермограма
 

 

Встановити чи виключити чоловічий фактор безпліддя зазвичай досить просто. Найбільш інформативний аналіз репродуктивного здоров'я чоловіка – це спермограма. Виконується дослідження широким спектром лабораторій та клінік України. Пройти перевірку можна швидко і недорого, але є деякі важливі нюанси, на які варто зважати, наважившись на діагностику.
З чого ж розпочати обстеження?

Найперший і найголовніший аналіз - це спермограма. Виконання спермограми потребує як спеціального обладнання (камери для підрахунку сперміїв, лабораторна центрифуга тощо), так і високого кваліфікаційного рівня персоналу. Крім того, важливим аспектом є можливість кріоконсервування біологічного матеріалу у разі необхідності. 

Які основні показники враховує спермограма?

Спермограма - це доволі простий і доступний метод дослідження. Ціна спермограми в інституті репродуктивної медицини ДАХНО - 400 грн. Результат готовий протягом години. Аналіз оцінює:
- об'єм еякуляту,
- загальну кількість сперматозоїдів і їх концентрацію (нормою вважається 15 мільйонів/мл) 
- рухливість сперміїв;
- будову сперматозоїдів. 
Аналіз дозволяє зробити висновок про репродуктивне здоров'я чоловіка, а також покаже наявність  запального процесу.

Як підготуватися до спермограми?

Для отримання достовірної інформації варто дотриматися умов підготовки: 3-4 дні статевого утримання, відмова від алкоголю, уникнення перегріву статевих органів.  Спеціалісти клініки ДАХНО рекомендують повторювати аналіз тільки в тому випадку, якщо результат був відмінний від норми. 

Що означають діагнози у результаті?

Поширені відхилення від норми:
Олігоспермія – об’єм еякуляту нижче норми.
Олігозооспермія - недостатня кількість сперматозоїдів.
Астенозооспермія - сперматозоїди мають низьку рухливість, що не може гарантувати запліднення або ускладнює його.
Тератозооспермія - аномальні сперматозоїди містяться в кількості, що перевищує встановлені норми .
Азооспермія - сперматозоїди повністю відсутні в еякуляті.

Пакетні пропозиції
Базова програма фото 83
Базова програма
41900 UAH
Деталі
Пакет “Преміум” фото 28
Пакет “Преміум”
75000 UAH
Деталі

Спермограма: кому, коли, навіщо

Найчастіше до питання обстеження звертаються у період планування вагітності, особливо, коли зіштовхнулися з безуспішними спробами зачаття. Якщо бажана вагітність не настає протягом року статевого життя без використання контрацепції, подружжю варто звернутися до профільного фахівця та пройти необхідні обстеження, найпершим із яких для чоловіка є саме спермограма.

Але рекомендувати здати сперміологічний аналіз і консультацію у лікаря уролога-андролога профілактично варто й чоловікам, професійна діяльність яких тісно пов’язана з надмірним фізичним навантаженням чи шкідливими факторами.

Основною метою тесту є перевірка репродуктивного потенціалу чоловіка: максимально інформативно, недорого і швидко. У лабораторії оцінюється еякулят, обчислюються важливі показники чоловічих статевих клітин – сперматозоїдів, такі як:

Відповідно до прийнятих всесвітньою організацією охорони здоров’я норм, встановлюється діагноз.

Які фактори, можуть призвести до патологічних результатів? Варикозне розширення вен сім’яного канальця, гормональні порушення, варикоцеле, перенесені травми чи хвороби, шкідливі звички, генетичні поломки – це далеко не повний перелік причин репродуктивної дисфункції. Якщо висновок спермограми не нормозооспермія, варто здійснити запис до лікаря уролога-андролога задля встановлення першопричини й обрання тактики подальшого лікування.

Правила підготовки до спермограми

Для коректності отриманих результатів до аналізу еякуляту варто підготуватися. Основні вимоги для пацієнта репродуктивного центру у день проходження сперміологічного тесту:

У разі отримання результату, що відрізняється від норми, перевірку рекомендують повторити пізніше, для відстеження динаміки і виключення помилки.

У разі необхідності ургентної кріоконсервації біологічного матеріалу (перед хіміотерапією, хірургічним втручанням чи військовою службою), якщо немає можливості дотриматися усіх вимог, на правила підготовки не зважають. Але перед заморозкою обов’язково проводиться сам аналіз – спермограма, щоб розуміти чи придатні клітини для заморожування.

Чому клініка ДАХНО? фото 77
Чому клініка ДАХНО?
Перші та найкращі в Україні в сфері лікування безпліддя
Реалізуємо передові методики лікування впродовж 27 років
Використовуємо апаратуру та стандарти міжнародного рівня
Турбуємось про ваш комфорт протягом всього періоду лікування

Як проходить здача аналізу?

У лабораторіях і клініках для здачі важливого чоловічого аналізу зазвичай є спеціально обладнаний кабінет із відповідною атмосферою. Шляхом мастурбації чоловік збирає еякулят у стерильний контейнер і передає його на подальше дослідження. Зазвичай кількісний і якісний аналіз сперматозоїдів проходить досить швидко, якщо лабораторія устаткована сучасним обладнанням, а фахівці майстерно володіють технікою проведення тесту. Протягом години пацієнт уже може ознайомитися з результатами.

Показники спермограми та їх значення

Три основні характеристики, які будуть у фокусі дослідження, – це кількість, морфологія і активність сперматозоїдів. Найчастішими висновками у спермограмі є:

Усі порушення норми не можуть гарантувати запліднення або ускладнюють його.

Яку лабораторію обрати?

Перш за все відштовхуйтеся від мети дослідження. Якщо ви плануєте вагітність, то обирати потрібно репродуктивний центр. Його беззаперечною перевагою є ембріологічна лабораторія та дотичність до виконання аналізу саме ембріолога, який не тільки трактує результат, а й знає, які методики у тому чи іншому випадку можуть стати помічними у лікуванні безпліддя. Оскільки вартість дослідження у різних медичних закладах Києва приблизно однакова, у першу чергу зважайте не на ціну, а на сучасність обладнання, досвід роботи команди, відгуки пацієнтів, технічна можливість кріоконсервації сперми з її подальшим зберіганням у разі необхідності.

Скільки коштує аналіз у клініці ДАХНО?

Діагностика і лікування чоловічого безпліддя – один із напрямків спеціалізації клініки ДАХНО. Спермограму у нашому медичному закладі міста Києва можна здати без попереднього запису. Перевагами проходження перевірки у нас є:

У телефонному режимі або заповнивши відповідну форму на сайті, ви завжди можете довідатися, скільки коштує спермограма, коли можна пройти дане дослідження та як підготуватися.

Довіряйте найважливіше провідній клініці репродуктивного здоров’я в Україні, обирайте ДАХНО!

Вартість здачі спермограми
Консультація лікаря уролога-андролога (первинна)
Наші лікарі
Подивитися всіх лікарів
Записатися на консультацію фото 52
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!
Відгуки
Подивитися усі відгуки