Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
Планування вагітності фото 74

Планування вагітності

Вагітність і народження дитини – найпрекрасніший і водночас найвідповідальніший період у житті сім’ї. Це своєрідний виклик для усіх органів і систем жіночого організму, до якого варто готуватися заздалегідь як психологічно, так і фізично. Свідоме планування вагітності з професійним супроводом медичного центру, якому довіряєш, - найкраща інвестиція у спокій подружжя і здоров’я майбутнього малюка.

Усвідомлення того, що легко, просто і природно зачати дитину не виходить, застає багато пар зненацька. Наші фахівці наполегливо рекомендують не витрачати час на очікування дива, але й не панікувати, а звернутися до профільного медичного закладу – Клініки планування вагітності. У клініку ДАХНО звертаються за допомогою жителі всіх областей України і багатьох країн світу. Щоб забезпечити ефективність візиту пропонуємо ознайомитися з етапами шляху пацієнта до вагітності.

Чому важливе планування вагітності?

Вагітність – це своєрідний проєкт, успішність якого залежить від ряду факторів. Чи знали ви, що безліч хвороб, які можуть впливати на настання і протікання вагітності, є абсолютно безсимптомними? Їхнє своєчасне виявлення й лікування убезпечить вас від ризиків негативного впливу на розвиток плоду. Окрім того, вагітність несе додаткове навантаження на організм жінки, якому доведеться працювати 9 місяців у посиленому режимі. Тому перевірити власне здоров’я і готовність до виношування вагітності, зробити профілактичні щеплення, які з якихось причин пропустили, – абсолютно логічна необхідність для майбутньої мами. 

Рекомендації щодо підготовки до вагітності?

Коли рішення народити здорового малюка прийнято, варто перш за все сфокусуватися на собі. Якщо здоровий спосіб життя не є для вас буденністю, то переглянути і змінити власні звички і режим варто хоча б за 3-6 місяців до активного планування вагітності.  Заняття спортом, збалансоване харчування, режим дня з повноцінним здоровим сном, відмова від шкідливих звичок, стресу – це основні правила для здорових майбутніх батьків. Якщо ви маєте зайву вагу, обов’язково відкорегуйте свої харчові звички і фізичне навантаження. Ожиріння – це фактор ризику у плануванні й подальшому виношуванні вагітності.

Не забувайте, що відповідальність у підготовці до зачаття стосується обох партнерів.

Тож підтримуйте один одного на шляху до бажаного, разом зважено підберіть медичний центр для планування вагітності та досвідченого лікаря, якому можна довіряти, і здійсніть запис на консультацію. Це і є перший крок до народження здорового малюка. До кого звернутися, які обстеження пройти, скільки коштують аналізи – ці та інші питання будуть з’ясовані уже після першого візиту до лікаря.

Наші послуги
Консультація лікаря репродуктолога (первинна)

Підготовка жінки до процесу зачаття

Жінці варто приділяти власному здоров’ю особливу увагу як перед зачаттям, так і протягом усього свого життя. Оскільки запаси яйцеклітин є вичерпними, відкладати планування вагітності надовго не варто. Перегляд харчових звичок і способу життя – один із перших кроків у підготовці. Обстеження й консультації лікарів – наступний і найбільш важливий етап для жінки, яка обирає свідоме материнство. На допомогу у цьому питанні прийдуть досвідчені лікарі клініки репродуктивного здоров’я, підтримуючи і супроводжуючи протягом усіх етапів планування і до патронажу вагітності після отримання бажаного результату. 

Як підготуватися чоловіку?

Повний цикл сперматогенезу триває приблизно 72 дні і практично не змінюється з віком чоловіка. Враховуючи це, можна дещо покращити показники спермограми, підвищити життєздатність сперматозоїдів і їхній потенціал до запліднення, якщо ретельно дотримуватися здорових звичок хоча б за 3 місяці до планованого зачаття. Збалансоване харчування, заняття спортом, повноцінний відпочинок, уникнення стресів, надмірного перегріву тіла, обмеження чи абсолютна відмова від паління та алкоголю -  це той мінімум, який може допомогти. Окрім цього, варто звернутися за професійною порадою до лікаря уролога-андролога медичного закладу, який спеціалізується на репродуктивній медицині. Провідною клінікою України з планування вагітності й лікування безпліддя є ДАХНО в місті Києві, де ви зможете пройти всі необхідні обстеження та отримати консультації провідних спеціалістів. 

Етапи планування вагітності

Планування вагітності можна поділити на наступні кроки:

Консультативний супровід і моніторинг
Консультація лікаря генетика
Консультація лікаря терапевта

Які аналізи потрібно здавати під час планування вагітності?

На етапі планування вагітності сім’я є парним пацієнтом. Тому звертатися на консультацію до репродуктолога з питань зачаття варто разом.

Чоловіку необхідно здати спермограму та відвідати лікаря уролога-андролога, який за необхідності призначить додаткові аналізи  індивідуально (інфекції, які передаються статевим шляхом, гормональний пакет, генетичний скринінг тощо).

Маршрут обстежень для майбутньої мами ж є значно ширшим. Розпочинати варто з лікаря гінеколога або репродуктолога. Ультразвукове дослідження органів малого таза, огляд шийки матки (кольпоскопія), взяття мазків на цитологію, флору та наявність статевих інфекцій – це базове гінекологічне обстеження, яке можна пройти за 1 день. Додатково лікар може порекомендувати лабораторну перевірку гормонального профілю. Безсимптомний перебіг деяких серйозних хвороб – підступний ворог жінки, тому не варто легковажити у питанні діагностики

Не менш важливою є консультація лікаря-терапевта. Саме він може надати висновок про загальний стан соматичного здоров’я та відсутність протипоказань до виношування вагітності. Переліком обстежень, які порекомендує пройти терапевт зазвичай є: загальні аналізи крові та сечі, цукор крові та кардіограма. 

Виключити фактори ризику на успішність зачаття й виношування вагітності допоможе також лікар-ендокринолог. У фокусі його уваги буде функціонування щитоподібної залози та гармонія гормонів вашого організму, тож варто бути готовими до здачі крові на гормони та ультразвуку щитовидки.

Підтвердити відсутність протипоказань до вагітності має також лікар-мамолог після огляду молочних залоз та проведення ультразвуку чи мамографічного обстеження.

Серед загальних рекомендацій щодо консультування на етапі підготовки до вагітності є також стоматолог. Оскільки деякі з діагностичних процедур зубного лікаря є небажаними під час вагітності, впевніться у здоров’ї зубів ще до зачаття та проведіть за необхідності лікування.

Деякі жінки на важливому етапі змін свого життя також потребують психологічної підтримки. Цього не варто соромитися. Подолати тривожність і розібратися зі своїми переживаннями і страхами завжди професійно допоможе лікар-психолог.

Переваги планування вагітності у ДАХНО

Обираючи центр для планування вагітності варто звертати увагу на досвід лікарів, наявність власної лабораторної діагностики, сучасність обладнання, позитивні відгуки та власні відчуття. Усі вищазгадані фактори якнайкраще поєдналися у провідній клініці України з репродуктивного здоров’я  - ДАХНО. Ми знаємо все про те, як зароджується нове життя, і вправно володіємо усіма інструментами для досягнення здорової вагітності і народження бажаної дитини.

Обираючи медичний центр ДАХНО міста Києва, ви отримуєте професійний супровід досвідченої команди протягом усього шляху: від обстеження й консультацій до ведення вагітності. Мультидисциплінарна взаємодія лікарів різного профілю, які об’єднані єдиною з пацієнтом метою, помножена на надсучасне обладнання та високоточну лабораторну діагностику – гарантія вашого спокою і комфорту протягом усіх звернень до клініки. Якщо протягом діагностичного етапу виявлено захворювання, яке потребує додаткової уваги чи оперативного втручання, ви одразу отримаєте чіткий план щодо його лікування.  Лікарями для вашої зручності розроблені комплексні програми обстеження при плануванні вагітності. Усі етапи завжди під пильним і чуйним контролем лікаря-репродуктолога.

Скільки коштує обстеження при плануванні вагітності в ДАХНО, питання на яке ви зможете отримати відповідь уже після першого прийому лікаря-репродуктолога, на якому буде окреслено його основний обсяг. Ознайомитися з актуальними цінами ви можете як на сайті, так і безпосередньо в клініці. Крім того, існують пакетні пропозиції, вартість яких є значно нижчою, ніж сума окремих досліджень. Також варто слідкувати й за приємними знижками в окремі дні тижня на ціну аналізів.

Запис на прийом з планування вагітності в Києві

Наберіть номер (044) 503-07-59, або заповніть зручну форму на сайті, задайте координатору всі ваші запитання і запишіться на прийом до фахівця клініки.

Первинне обстеження і консультація лікаря

На консультацію принесіть результати всіх наявних медичних обстежень, документацію про перенесені захворювання та операції, висновки фахівців інших клінік, якщо Ви до них зверталися. Для найкращого ознайомлення з ситуацією і вибору програми обстеження необхідна присутність на першій консультації обох партнерів. Статистика свідчить, що майже в рівній кількості випадків виявляється жіночий чи чоловічий фактор безпліддя, а в решти — проблема є в обох партнерів. Найважливішим моментом першої консультації є довірча і інформативна бесіда з лікарем репродуктологом. Після вивчення наданої медичної документації буде розроблена індивідуальна схема комплексного гінекологічного обстеження, включаючи УЗД яєчників і матки, і оцінку оваріального резерву. Чоловік проходить сперміологічне дослідження зразка еякуляту (спермограма). 

Обстеження

За результатами первинного прийому лікар репродуктолог, який курує пару, надає повну консультацію і призначає додаткове обстеження. Спеціаліст клініки запропонує персоналізовану методику лікування, що враховує як поставлений діагноз, так і індивідуальні фізіологічні особливості організму. Пацієнт детально інформується про зміст та особливості протоколу, отримує повне обґрунтування пропонованого лікування.

Програма лікування

 Приймаючи рішення про початок лікування, слід пам’ятати, що стандартний курс в програмах допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) триває приблизно 1 місяць. Залежно від особливостей конкретного випадку може виникнути необхідність у спеціальній підготовці до протоколу. 

Чому клініка ДАХНО? фото 41
Чому клініка ДАХНО?
Перші та найкращі в Україні в сфері лікування безпліддя
Реалізуємо передові методики лікування впродовж 27 років
Використовуємо апаратуру та стандарти міжнародного рівня
Турбуємось про ваш комфорт протягом всього періоду лікування
Наші лікарі
Подивитися всіх лікарів
Записатися на консультацію фото 22
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!
Відгуки
Подивитися усі відгуки