Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
Діагностика жіночого безпліддя фото 1

Діагностика жіночого безпліддя
 

 

Щоб розробити дієвий алгоритм лікування, обов’язково необхідно пройти повне обстеження і встановити діагноз — причину ненастання вагітності. Злагоджена команда фахівців клініки ДАХНО допоможе провести точну діагностику та подолати разом з Вами шлях до омріяного материнства.
Записатися

Коли вагітність не настає протягом року відкритого статевого життя, подружжю не варто відкладати візит до лікаря-репродуктолога. Спеціаліст допоможе виявити причину, яка перешкоджає досягненню бажаного і порекомендує ефективний алгоритм лікування. Найперший крок – це фахова консультація лікаря та комплексне обстеження жінки та чоловіка.

Види жіночого безпліддя

У залежності від наявності в медичній історії попередніх вагітностей розрізняють непліддя:

За походженням безпліддя класифікують як:

Враховуючи виявлені причини ненастання зачаття, виокремлюють наступні типи діагнозу у жінки:

Матковий і трубний фактори

Одним із найпоширеніших факторів ненастання вагітності є матковий чинник. Вади розвитку матки, ендометріоз чи інші патології ендометрію, міоми, поліпи – це далеко не повний перелік порушень, які перешкоджають ембріону успішно закріпитися в матці.

Серед причин ненастання вагітності 20-25 % відсотків займає трубний фактор, коли зустріч сперматозоїда і яйцеклітини неможлива фізіологічно через непрохідність або відсутність маткових труб. 

Імунологічна несумісність і гормональні порушення

Іноді ж організм жінки виробляє антиспермальні антитіла, які блокують можливість сперматозоїдів до зачаття, або ж продукує клітини-кілери, які сприймають ембріон як загрозу і «борються» з ним, що може призводити до викиднів. У такому випадку фактор безпліддя визначають як імунологічний.

Безумовно, будь-які гормональні порушення також згубно впливають на фертильність. Гормони, від яких на пряму залежить робота репродуктивної системи:

Гармонія гормонів – це гарне почуття жінки, краса і здоров’я. 

Генетика і психологія

Генетичні порушення також можуть призводити до неможливості до зачаття або ж до невиношування вагітності. 

Репродуктивними психологами доведено, що не лише фізіологічні причини перешкоджають зачаттю. Тривожність та страхи жінки перед материнством також можуть мати негативний відгук організму: блокувати настання й протікання вагітності. У такому випадку йдеться про психологічний фактор непліддя.

Жіноче безпліддя: чинники ризику

Кожній жінці варто пам’ятати, що її репродуктивний потенціал є вичерпним і не здатний до відновлення. Також потрібно зважати, що ряд хвороб протікає безсимптомно й безболісно, але загострюючись з часом і впливаючи на всі органи й системи. Тому потрібно дбайливо ставитися до власного організму і відкладати материнство тільки під пильним наглядом лікаря-репродуктолога.

До факторів, які негативно впливають на можливість до зачаття, можна віднести:

Щорічне профілактичне обстеження у лікаря-гінеколога – невід’ємна умова впевненості у власному здоров’ї. Крім того, варто здійснити запис до лікаря, коли прийнято рішення планувати вагітність. 

Діагностика жіночого непліддя

Клініка ДАХНО міста Києва має у своєму арсеналі всі необхідні лабораторні та інструментальні методами високоточної діагностики та прицільної постановки діагнозу. Правильно виявлена причина, яка перешкоджає зачаттю, – це інструмент для прийняття оптимального рішення щодо лікувальної програми. 

Як відбувається встановлення причин, через які дві смужки не з'являються? 

Перш за все, необхідно здійснити запис на консультацію до лікаря-репродуктолога, який проведе ультразвукове дослідження органів малого таза і розробить індивідуальну схему обстеження.

Для виключення трубного чинника проводиться перевірка маткових труб на прохідність за допомогою ультразвуку чи рентгену (соно-/ метросальпінгографія) або лапароскопії. 

У залежності від причини матковий фактор може бути встановлений як за допомогою ультразвукового дослідження, так і завдяки складнішим процедурам - гістероскопії чи лапароскопії.

Імунологічне й генетично обумовлене безпліддя підтверджуються лабораторно. 

Для оцінки ендокринної системи здійснюється перевірка гормонального профілю, консультація та огляд щитовидної залози ендокринологом.

Фахова консультація психолога для тих, хто зіштовхнувся з діагнозом безпліддя, є не менш важливою від лабораторних досліджень та інструментальної діагностики.

Скільки коштує діагностика жіночого безпліддя у ДАХНО

Провідним медичним центром України з діагностики і лікування жіночого фактору безпліддя є клініка ДАХНО. 

Скільки коштують аналізи та дослідження, можна дізнатися у відповідному розділі сайту або завітавши до нас у місті Києві. Зручно отримати прорахунок вартості обстежень після консультації лікаря у відповідного фахівця клініки. Ви завжди можете скористатися пакетними пропозиціями на лабораторні дослідження, ціна яких є вигідною. Крім того, постійно діють акції на певні види обстежень та консультації провідних фахівців клініки.

Переваги Клініки ДАХНО

Обираючи клініку ДАХНО, жінка отримує:

Зробіть крок на зустріч бажаному, здійсніть запис на консультацію в ДАХНО, яка зможе змінити ваше життя на краще.

Які дослідження потрібні?

У процесі підготовки до лікування знадобляться: 
- фізичне обстеження; 
- лабораторна та інструментальна діагностика;
- консультації суміжних фахівців.

Які вроджені або набуті порушення репродуктивної системи спричиняють безпліддя?

У першу чергу це шийковий  та трубно-перитонеальний фактори.
Для здійснення запліднення, сперматозоїд повинен потрапити в шийку матки, пройшовши цервікальний канал шийки. Збій у процесі вироблення цервікального слизу (слизу шийки матки) може перешкоджати руху сперматозоїдів і бути однією з причин безпліддя. Факторів, які можуть призвести до такого роду дисфункції, може бути багато — гормональні збої, запальні процеси і порушена мікрофлора.
Переміщення зрілої яйцеклітини до порожнини матки здійснюється по маткових трубах. Порушення функціональності труби: спайки, звуження, перекрути, органічні ураження та ін. призводять до блокування руху яйцеклітини, і, як наслідок, - до неможливості зачаття. Причин таких змін може бути багато: запальні захворювання органів малого таза, оперативні втручання в черевній порожнині, інфекції, що передаються статевим шляхом, аборти, ендометріоз і т. д.

У чому ще може бути причина ненастання вагітності?

Лікар має виключити імунологічний і ендокринний фактори. 
В імунологічній сфері можливі дві аномалії: організм жінки виробляє антиспермальні (на статеві клітини партнера) або антиоваріальні антитіла на власні ооцити.
Гормональні збої в організмі є причиною порушень різного характеру, патологій зростання фолікулів і овуляції, синдрому лютеїнізації фолікула та інших проблем. Наслідками аномалій у цій сфері можуть бути надмірна наявність у жінки чоловічих гормонів (гіперандрогенія), настання передчасної менопаузи, первинна аменорея, ендометріоз.
 

Чи потрібен психолог?

Багатоаспектні проблеми різного походження у психіці призводять до збоїв у функціонуванні організму на фізичному рівні. Невдалі спроби ЕКЗ, внутрішньоматкової інсемінації, стимуляції фолікулогенезу вимагають обов’язкової психологічної реабілітації. Перинатальний психолог необхідний, якщо безпліддя спостерігається на тлі фізичного репродуктивного здоров’я обох партнерів.

Пакетні пропозиції
Базова програма фото 22
Базова програма
41900 UAH
Деталі
Пакет “Преміум” фото 48
Пакет “Преміум”
75000 UAH
Деталі
Чому клініка ДАХНО? фото 9
Чому клініка ДАХНО?
Перші та найкращі в Україні в сфері лікування безпліддя
Реалізуємо передові методики лікування впродовж 27 років
Використовуємо апаратуру та стандарти міжнародного рівня
Турбуємось про ваш комфорт протягом всього періоду лікування
Наші лікарі
Подивитися всіх лікарів
Записатися на консультацію фото 94
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!
Відгуки
Подивитися усі відгуки