Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
Донорство яйцеклітини фото 77

Донорство яйцеклітини

Слово донор походить від латинського «дарувати», і насправді є найкращим дарунком. Можливість добровільного надання крові чи клітин дає шанс іншим людям на одужання, покращення якості життя, а іноді навіть дорівнює життю. Якщо мова йде про репродуктивну медицину, передача безплідній парі своїх репродуктивних клітин повертає надію на радість материнства і батьківства тим, хто прагне народити дитину попри невтішні медичні прогнози.

Хто може стати донором яйцеклітини

Щоб стати донором яйцеклітин, не достатньо лише бажання допомогти. Існує ряд вимог, які мають бути витримані. Хто ж може взяти участь у добровільній програмі донорства і скільки це коштує? По-перше, це жінка у вікових рамках від 18-ти до 36-ти років, без яскраво виявлених фенотипічних відхилень та шкідливих звичок. Обов’язковою умовою є наявність у кандидаток здорової дитини. Найбільш поширеним в Україні є анонімне донорство репродуктивних клітин, тобто особа донора залишається у таємниці, і її дані суворо охороняються медичним закладом від розголошення. Бувають і винятки, коли донором ооцитів виступає близький родич жінки.

Окрім вікових обмежень, існують інші важливі критерії, які оцінюються клінікою перед вступом кандидата у програму. Звичайно ж мова йде про здоров’я і відсутність протипоказів до участі у добровільній донаційній програмі. Лабораторно перевіряється ряд показників, у тому числі складається генетичний портрет та проводиться скринінг спадково обумовлених захворювань. Участі в програмі також передує всебічний медичний огляд з обстеженнями і додатковими консультаціями різнопрофільних спеціалістів - терапевта, мамолога, гінеколога, психолога, ендокринолога тощо. Усебічна увага до стану здоров’я - це гарантія того, що під час стимуляції росту фолікулів у рамках донорства не виникне ускладнень.

Етапи програми донорства

Яка процедура для тих, хто бажає стати донором ооцитів? Найперше це знайомство з умовами, процесом і загальне опитування координатором медичного закладу. Зазвичай це телефонний дзвінок, під час якого можна отримати миттєвий відгук: основну інформацію, відповіді на свої запитання відносно вартості , етапів і запис на перший візит до лікаря для попередньої оцінки, чи можете ви стати донором. Узгодивши день і час, кандидата запрошують на консультацію та огляд до акушера-гінеколога. На прийомі обов’язково проводиться ультразвукове дослідження органів малого таза, де першочергово у фокусі лікаря буде так звана «закладка» - кількість антральних фолікулів або ж, іншими словами, запас яйцеклітин. Таку оцінку найкраще проводити у першій фазі менструального циклу жінки, але зазвичай перший візит до медичного закладу не прив’язують до конкретного дня у жіночому календарю. Також у цей день кандидат заповнює анкету та ознайомлюється з усіма умовами й етапами програми донації ооцитів. УЗД, збір медичної історії, консультація лікаря – перший крок для участі у програмі, але попереду ще не один візит до Клініки та певний час очікування для отримання позитивної відповіді. 

Що ж потрібно робити? Пройти лабораторне обстеження та огляди лікарів, які будуть організовані уважним персоналом Клініки. Скільки коштують дослідження? Усі витрати є безкоштовними для донора, навіть якщо кандидат не буде затвердженим на участь у програмі. Попри високу вартість обстежень, донор отримує високоякісну оцінку стану свого здоров’я у провідній клініці репродуктивного здоров’я України безкоштовно. Окремо в індивідуальному порядку обговорюється покриття ціни квитків на дорогу, оскільки усі аналізи потрібно буде пройти в Києві, у стінах клініки. Зазвичай медичні процедури розумно плануються координатором відповідного напрямку, щоб мінімізувати кількість візитів до медичного закладу. Але терпінням запастися все одно необхідно, адже генетичні дослідження досить тривалі по часу (від моменту забору крові до отримання результату може пройти навіть близько місяця). Клініка Дахно дбайливо ставиться до кожного кандидата в донори і має окремого чуйного та розуміючого координатора, який завжди буде на зв’язку, здійснюватиме запис на прийом і вчасно інформуватиме про результати досліджень і усі наступні кроки програми. 

Найбільша відповідальність покладається на донора уже у рамках програми. Як тільки результати обстежень отримано і затверджено, лікар планує з жінкою стимуляцію росту фолікулів задля отримання яйцеклітин, які в подальшому будуть використані в лікувальних програмах парами з діагнозом безпліддя. Чекаємо потрібного дня менструального циклу (програми розпочинаються або із першим днем менструації, або ж з 19-21го дня) і стартуємо. З початком програми необхідно буде регулярно відвідувати клініку для проведення ультразвуку та отримання призначень медичних препаратів. Зазвичай це 2-5 візитів. Як тільки жіночий організм отримує бажаний відгук на препарати, призначається важлива процедура – забір яйцеклітин під контролем ультразвуку. Це міні-операція під загальним наркозом в рамках денного стаціонару і фініш програми донації.

Переваги донорства яйцеклітини у ДАХНО

Програма донорства – відповідальне рішення, яке потребує затрат часу, сил і уважного ставлення до призначень лікаря. Але усі старання винагороджуються. Окрім морального задоволення від розуміння своєї неоціненної допомоги іншій родині народити дитину, донор отримує достойну матеріальну компенсацію. Ціна й умови детально прописуються у договорі на участь у програмі, і суворо дотримуються медичним закладом. 

Чому донори яйцеклітин обирають Клініку Дахно:

Допоможіть парам здійснити свою мрію про материнство, візьміть участь у програмі донорства.

Записатися на консультацію фото 14
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!

Інформація для бажаючих стати донорами

Ви можете стати донором, якщо:

Чому варто стати донором:

Донорство в нашій клініці, це цілком безпечна процедура. Вас буде супроводжувати координатор по роботі з донорами, а всі медичні процедури відбуватимуться під наглядом лікаря.

Коли Ви отримаєте компенсацію?

Компенсація залежить від кількості отриманих яйцеклітин і становить суму в розмірі до 50 000 грн. Відразу ж після забору яйцеклітин, лікар скаже Вам про результат. Виплата компенсації відбувається в день донації.

Як стати донором яйцеклітин?

  1. Запис на прийом. Зателефонуйте за вказаними номерами, надішліть листа на вказану пошту або ж залиште заявку в формі зворотного зв’язку. Координатор по роботі з донорами попередньо визначить, чи можете Ви стати донором, і запише Вас на перший прийом.
  2. Прийом у лікаря. Під час першого прийому Ви отримаєте всю необхідну інформацію про подальші дії й направлення на аналізи.
  3. Підготовка. Під час підготовки до донорства, зростання яйцеклітин стимулюють медикаментозно. Це означає, що протягом деякого часу необхідно буде приймати лікарські засоби. По закінченню цього етапу буде проведено забір яйцеклітин.
  4. Виплата компенсації.У день забору яйцеклітин донору виплачується компенсація.

Часті питання:

1. Які документи потрібні для участі в програмі донорства яйцеклітин.
Потрібні такі документи: паспорт, ідентифікаційний код.
2. Чи можна стати донором повторно?
Так, повторно донором можна бути до 8 разів.
3. Коли повторно можна взяти участь в програмі донорства ооцитів?
Через три менструальних цикли після проходження попередньої програми донації.
4. Чи бувають ускладнення під час проходження програми?
Відсоток ускладнень дуже малий, але він є. Якщо дотримуватися всіх порад лікаря, ускладнень можна уникнути.
5. Чи боляче це?
Ні, процедури, які проходять донори не є болючими, або ж проводяться зі знеболювальними препаратами.
6. Чи наберу я зайву вагу під час програми?
Ні, препарати для стимуляції росту яйцеклітин не впливають на вагу.
7. Коли мені можна вагітніти?
Планувати вагітність можна вже в наступному після програми циклі.

Детальніше про донорство сперми, яйцеклітин, ембріонів у Наказі МОЗ №787 Про затвердження Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні (розділ 5).

Чому клініка ДАХНО? фото 70
Чому клініка ДАХНО?
Перші та найкращі в Україні в сфері лікування безпліддя
Реалізуємо передові методики лікування впродовж 27 років
Використовуємо апаратуру та стандарти міжнародного рівня
Турбуємось про ваш комфорт протягом всього періоду лікування