Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд

Біопсія яєчка (методи ТЕSА, TESE, micro-TESE)

Азооспермія — стан при якому в еякуляті немає сперматозоїдів. Щоб відбулася вагітність при азооспермії, застосовують біопсію яєчка для отримання сперматозоїдів. Цілі у методу дві, відповідно яким, після біопсії, отриману сперму використовують:

в ЕКЗ програмах;

в лабораторному аналізі, з метою діагностування проблематики й знаходження методів лікування.

Саме, виходячи з подальшої мети (пункція яєчка для забору сперми або діагностування), лікар-андролог приймає рішення про глибину втручання, визначає, яка саме біопсія буде використана.

Показання до застосування

Біопсія яєчка рекомендується при таких захворюваннях:

Сучасна репродуктивна медицина використовує такі методи біопсії:

Call Centre (044) 503 07 59

Про методи

ТЕSА (лат. testicular sperma aspiration, ТЕСА) – найпопулярніший і щадний до пацієнта метод. Процедура проводиться під внутрішньовенною анестезією, займає чверть години, а через годину пацієнт здатний самостійно повернутися додому. Курс лабораторних досліджень передбачає 5-6 процедур. У разі, якщо сперматозоїди знайти не вдалося, приступають до інших методів. До плюсів методу відносять вартість, відсутність відкритої біопсії та мікрохірургії. До мінусів відносять відносно малу ефективність ТЕСА, в порівнянні з іншими методами.

TESE (лат. Testicular sperm extraction) – ефективна аналітична процедура. Також займає чверть години, а реабілітація, аналогічно ТЕSА, займає годину. Головним плюсом методу є значний забір тестикулярних тканин, частина з яких використовується в морфологічних дослідженнях, іншу ж частину відправляють на зберігання, надалі використовуючи для запліднення яйцеклітини. Процедура проводиться під внутрішньовенним наркозом, а результати гістологічних досліджень готуються близько тижня.

«Правильно проведена TESE, допомагає призначити ефективний курс лікування чоловічого безпліддя при необструктивній азооспермії, яка є однією з його найчастіших причин»

PЕSА (лат. Percut aneous epididymal sperm aspiration) – цей метод дослідження, здійснюється через проколювання придатка яєчка. Коли мова про обструктивну азооспермію, це дослідження оцінюють як на 100% ефективне. Оболонки мошонки не порушують, а результати отримують завдяки аспірації рідкої суміші, що імітує середу фаллопієвих труб, голкою, введену через шкіру в придаток. Успіх найбільшою мірою залежить від екзаменації придатка і її адекватності. Процедура проводиться під місцевою анестезією, іноді загальної. Використовуючи місцевий варіант, знеболюють насіннєвий каналець. Первинна реабілітація (тиск на місце уколу, первинне перев’язування) відбувається годину, повна реабілітація (пов’язки, холод, спеціальну білизну) займає добу.

MESA (лат. Microsurgical epididymal sperm aspiration, в медицині micro-TESE) – процедура є забором рідини сім’яного канатика, з подальшим отриманням сперматозоїдів. Методологія розроблена в США у 2005 році. Мета методу вилучити 3-5 гр. тканини наповненою сперматозоїдами. Розміри вилученого зразка в межах 2-3 мм3.Тестикулярну тканину попередньо вивчають мікроскопом, вибирають найкращі насінні канальці та вилучають.

Micro-TESE має кілька переваг:

На жаль, отримані такими методами сперматозоїди часто мають аномальну морфологію, а кількість їх мала. Щоб поліпшити шанси на вагітність при чоловічому безплідді, при ЕКЗ використовують IMSI. Якщо перша ІМСІ виявилася не результативною, то збережені методом кріоконсервації сперматозоїди, дають можливість повторити IMSI, без необхідності повторних оперативних втручань в яєчко.

Якщо нічого, із запропонованого, не допомогло отримати необхідну здорову сперму, рекомендують використовувати донорський матеріал.

Наслідки таких втручань для чоловіка будуть мінімальними, якщо він дотримається всіх рекомендацій лікаря до і після процедури. TESE, ТЕSА, PЕSА, micro-TESE – це шанс на своїх кровних дітей для пар, у яких визначальним фактором є чоловіче безпліддя.

Скільки коштує біопсія яєчка?

Вартість на ці види процедур докладніше можете дізнатися у координатора клініки ДАХНО.
 

Записатися на консультацію фото 13
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!