Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 24

Зародження в пробірці чи в лоні матері

 

«Зародження в пробірці чи в лоні матері... Те і те з Божого благословення», - переконаний видатний український репродуктолог Федір Дахно.

Можливості сучасної медицини в подоланні такого тривожного для нації і страшного для жінок діагнозу як безпліддя у наш час безмежні. Спеціалісти застосовують десятки цілковито нових і прогресивних шляхів у подоланні репродуктивних проблем. Уже й в Україні не є дивиною зачаття дитини за допомогою технології ін вітро (іп vitго), яка передбачає зачаття ембріона в пробірці. Методика ін вітро за роки незалежності України подарувала життя тисячам малюків. Останнім часом завдяки технологіям штучного запліднення в нашій країні народжуються 1,5-2 тисячі дітей на рік. А в світі налічується близько мільйона таких хлопчиків та дівчаток. Ці та інші дані були озвучені в Києві, в інформаційному агентстві УНІАН, під час прес-конференції за участю провідних фахівців, що опанували і успішно застосовують високотехнологічні методи боротьби з безпліддям.

Чи зможе врятувати негативну демографічну ситуацію в Україні застосування сучасних репродуктивних технологій?

На це запитання прямої відповіді немає, але впору розмірковувати про можливість народження дітей у бездітних пар, яких в нашій країні за статистикою налічується близько 1,2 мільйона (фактично кожне п'яте подружжя дітородного віку безплідне).

Зі ста пар, що зважилися на штучне запліднення, доходять до фінішу своєї мрії лише 25-30. Є багато країн, у яких державний бюджет набагато охочіше покриває затрати, пов'язані з ЕКЗ. Наприклад, у Бельгії це шість циклів, тобто спроб запліднення; в Ізраїлі - необмежена кількість спроб, за бажанням жінки.

Відповідаючи на запитання журналістів, фахівці зазначали, що в Україні зовсім мало приділяється уваги лікуванню чоловічого безпліддя. За статистикою, в 40 відсотках випадків «винні» у бездітності пари чоловіки.

Залишається сьогодні проблемною і моральна сторона народження дітей «з пробірки». Ще на початку досліджень у цій сфері, як зізнався професор Дахно, а підтвердив і його колега - бельгійський вчений Пол Дервой, їх роботу засудили релігійні діячі, члени церков, які виступили проти втручання вчених у «святая святих» - Божий промисел при зачатті людського життя. Релігія визнає аморальними методи сурогатного материнства, народження дітей у жінок-одиначок - як ті, що порушують принципи святості сімейних відносин. Втім, як підкреслює Федір Власович, є Боже благословення на те, щоб цей білий світ побачили як малюки з лона матері, так і ті, що «з пробірки».

А ще, на думку професора, діти, зачаті ін вітро, в біологічному плані нічим не відрізняються від звичайних, це доведено багаторічними дослідженнями.

Людмила РУДКОВСЬКА.
 

Записатися на консультацію фото 81
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco