Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 30

Як проходить прийом у андролога: що потрібно знати і як підготуватися

Чим відрізняється український чоловік від чоловіка, наприклад, із Німеччини? Звичайно ж, не кожен, але загальна тенденція таки прослідковується. Перш за все, своїм ставленням до візитів до лікаря. Так-так, українські чоловіки йдуть до медичного закладу лише у крайньому випадку, дуже рідко - профілактично. Знайомо для вас, чи не так?

 У підтвердження цієї думки порівняймо світову статистику з приводу безпліддя з українськими реаліями. Якщо скрізь частка чоловічого й жіночого фактору фактично рівнозначна, то в Україні ж вдвічі частіше ставлять діагноз жіночого безпліддя. Чоловіки в Україні здоровіші? Хотілося б у це вірити, але, на жаль, скоріше до лікаря задля обстеження вони йдуть рідше, ніж жінки, зазвичай не допускаючи навіть теоретичної можливості наявності проблем. Але, раді повідомити, що тенденція поступово змінюється. І все частіше до репродуктивних центрів звертається саме подружжя, а не жінка одноосібно. Можливо саме тому відмічається майже двократне збільшення частоти реєстрації випадків чоловічого безпліддя за період з 1995 р.  по 2017 р. Прикро, але ці дані підтверджені статистично (інформаційно-статистичні дані МОЗ України від 2019 року, оприлюднені на щорічному симпозіумі репродуктологів).

Хто такий андролог? 

Андрологія – це окремий розділ медицини, що фокусується на вивченні чоловіків, їхньої анатомічної будови та фізіології, захворювань чоловічої статевої системи та методах їх лікування. Лікар-андролог займається питанням профілактики й лікування захворювань чоловічої статевої системи. Оскільки репродуктивна система чоловіка фізіологічно тісно пов'язана з сечовивідною, часто лікар у своїй щоденній практиці поєднує два напрямки – урологію та андрологію. Кожен чоловік повинен обов'язково відвідувати уролога-андролога як за наявності певних скарг, так і профілактично. Більшість перенесених хвороб, в тому числі поширені інфекції, які передаються статевим шляхом, впливають і на фертильність, рівень якої краще періодично перевіряти. Уролог-андролог, або ж, як його часто називають, чоловічий лікар,  попередить розвиток серйозних ускладнень і вчасно пролікує патологічний стан уже на етапі його зародження.

Чому важливо звертатися профілактично? 

Регулярні чек-апи попереджують розвиток запальних чи інших злоякісних процесів,  тримають під контролем репродуктивне здоров'я чоловіка. Ще один переконливий аргумент - підступність хвороб сечостатевої системи. Інфекції, які передаються статевим шляхом, гормональні відхилення, безпліддя, рак простати - це далеко не всі порушення, які можуть ніяк не проявлятися, але завдавати згубного впливу на організм та різко загострюватися з плином часу. 

Безпліддям вважається нездатність сексуально активної пари досягти спонтанної вагітності впродовж одного року без контрацепції. Вдамося до даних статистики. У перший рік продуктивних репродуктивних спроб – успіх чекає на 85 % пар, на другий рік – 40 %, а впродовж третього року – лише на 5 %. Завдяки застосуванню правильної лікувальної тактики шанси на зачаття на другому році планування самостійної вагітності (без екстракорпорального запліднення, ЕКЗ, чи інших методик допоміжних репродуктивних технологій) зростають ще на 30 %, на третьому – на 15 %. Тож чи варто втрачати такий дорогоцінний час, а разом з ним і свої репродуктивні шанси? 

Бути здоровим і спокійним за свій відмінний фізичний стан та фертильність - це тренд сучасного світу. А ще це говорить про повагу і турботу про себе та своїх нащадків. Тож відповідальний чоловік обов'язково відвідає уролога-андролога 1 раз на рік профілактично. 

Як підготуватися? 

Запис до досвідченого фахівця Клініки ДАХНО зроблено, чи треба якась підготовка до візиту? Одним із найпоширеніших аналізів, який може знадобитися для оцінки репродуктивного потенціалу чоловіка є спермограма. Обов'язковим дослідження буде для кожного чоловіка, який бажає в далекому або близькому майбутньому стати татом. Тож на всяк випадок дотримайтеся необхідних умов: 3-4 дні статевого утримання, відмова від алкоголю та лазні/сауни напередодні. У разі необхідності проведення додаткових лабораторних аналізів по крові, щоб здати їх тим же днем, краще не вживати важкої їжі вранці. 

Якщо ви звертаєтесь у рамках активного планування вагітності, то правильним рішенням є відвідування консультації зі своєю коханою половинкою. Якщо йдеться про безпліддя, то пацієнт завжди парний – родина. Оскільки лікування часто буває довготривалим, рішення про його тактику завжди приймається із врахуванням  також і даних по жінці: вік, анамнез, тривалість спроб завагітніти тощо. Ще краще відвідати в один день відразу двох спеціалістів – репродуктолога й уролога-андролога. Тоді незакритих запитань точно не залишиться. Ці два професіонали своєї справи завжди колегіально  рухаються пліч-о-пліч із пацієнтами до поставленої цілі – народження здорового малюка у подружжя.

Як проходить прийом? 

Консультація відбувається у довірливій манері. Ознайомча бесіда зі збором медичної історії буде досить відвертою у силу інтимності сфери, з якою працює лікар.  Частота і якість статевого життя, шкідливі звички, професійні ризики – це далеко не всі запитання, які на вас чекатимуть. За необхідності лікар проводить первинний огляд і призначає додаткові обстеження. Часто це дослідження еякуляту - спермограма. Результат тестування – це вже 50 % інформації про репродуктивні шанси подружжя, тож ігнорувати чи відкладати у довгий ящик здачу аналізу не варто. До того ж досвідчені ембріологи виконають спермограму протягом менше, ніж години. Цього ж дня ви отримаєте фаховий коментар лікаря з подальшими рекомендаціями. У разі виявлення відхилень від норми (задля уточнення причини та прийняття рішення про оптимальне лікування) можуть бути призначені додаткові аналізи: МАР-тест, перевірка гормонального профілю, інфекційний та онкологічний скринінг, генетичні дослідження, ультразвук простати тощо. Завдяки наявності в Клініці ДАХНО сучасної лабораторії, усю лабораторну рутину можна спокійно довірити нам. Швидкість виконання, достовірність і високоточність результатів – наша вам гарантія, підкріплена міжнародними стандартами роботи, сертифікатами якості, багатим досвідом та й просто відповідальним ставленням до справи, яку ми виконуємо майже третину століття.

Яке лікування призначається? 

Які б результати обстежень ви не отримали, маємо гарну новину для вас: гормональний фон можна скорегувати, інфекції та інші патологічні стани - пролікувати, безпліддя будь-якого походження -  подолати.

Для виправлення незначних відхилень від норми у спермограмі іноді достатньо перегляду способу життя. Фастфуд, паління, алкоголь, сидячий спосіб життя й інші шкідливості не лише не корисні, але й просто не потрібні речі для вашого відмінного стану здоров’я, високої фертильності й упевненості у хорошому самопочутті. 

Нездатність зрілого організму до запліднення може бути пов’язана з порушеннями утворення або виділення сперміїв. Серед факторів, які можуть погіршувати фертильність чоловіків: вроджені або набуті патології сечостатевої системи, злоякісні утворення, інфекції, ендокринні порушення, генетичні відхилення, імунологічні фактори тощо.  На жаль, навіть після детальної діагностики у 30-40 % відсотків пацієнтів не виявляють жодного аспекту, пов’язаного з чоловічим безпліддям. Ці чоловіки не мали у своїй медичній історії захворювань, що впливають на фертильність, мають прекрасні показники при фізичному обстеженні та ендокринних, генетичних та біохімічних лабораторних дослідженнях. Однак аналіз сперми підтверджує патологічні відхилення. На щастя, відсутність видимої причини проблеми не дорівнює неможливості її подолання. 

Деякі патології можуть корегуватися медикаментозно.  Також завжди, навіть у здавалося б безнадійних випадках є можливість звернутися до допоміжних репродуктивних технологій.  Імунологічний фактор безпліддя можна обійти внутрішньоматковою інсемінацією. Якщо в еякуляті спермії повністю відсутні, приміром, андролог спробує отримати біологічний матеріал хірургічним шляхом для подальшого його використання у лікувальній програмі екстракорпорального запліднення. У будь-якому разі пам’ятайте: ви у руках професіоналів! У лікаря завжди є чіткий план дій для досягнення вами результату без зайвого стресу. 

Головне, не відкладайте своє здоров’я на потім. Запишіться на консультацію до лікаря уролога-андролога в Клініку ДАХНО уже сьогодні.

Записатися на консультацію фото 72
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!