Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 78

Чому не варто відкладати візит до репродуктолога

Народження дитини — сама радісна подія і велике щастя для кожної сім’ї. У одних пар бажана вагітність наступає практично відразу, а в інших виникають певні складнощі та довгоочікувана друга смужка на тесті так і не з’являється. І якщо через певний час вагітність відсутня, жінка починає хвилюватися, чи все в порядку з репродуктивним здоров’ям її та партнера, і чому вона не може завагітніти? А може  пора звернутися за допомогою до фахівця?

Почнемо з того, що найголовніше в будь-якій ситуації не впадати у відчай й відпускати ситуацію на самоплив теж не варто. Необхідно знати, що навіть якщо обидва партнери повністю здорові, ймовірність вагітності в одному менструальному циклі становить приблизно 25%. Також, зачаття можливо виключно в фертильний період (період овуляції), який триває від 7 до 9 днів. Однак, якщо при регулярному статевому житті без використання засобів контрацепції протягом 12 місяців у жінки до 35 років, і 6 місяців після 35 років, зачаття так і не відбулося, варто задуматися про відвідини лікаря-репродуктолога, який допоможе визначити фактори, що перешкоджають вагітності.

На першу консультацію до репродуктолога подружжю краще приходити разом, оскільки причинами безпліддя можуть бути проблеми зі здоров’ям як жінки або чоловіка, так і обох партнерів. Саме поєднане безпліддя останнім часом діагностується все частіше. Вже на першому прийомі фахівець призначить необхідні обстеження, які допоможуть виявити причини ненастання вагітності, які надалі допоможуть визначити індивідуальний шлях вирішення проблеми.

Фактори жіночого безпліддя

Серед основних причин безпліддя у жінок можна виділити:

- хірургічний, який здійснюється за допомогою лапароскопії. В ході цього малоінвазивного втручання можна усунути спайковий процес, локалізувати вогнища запалення, а також провести реконструктивну пластику. Але слід зазначити, що цей метод підходить далеко не у всіх випадках. Він може бути застосований, якщо спайкові процеси поодинокі, непрохідність маткових труб часткова й у жінки регулярна овуляція.

- екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), яке застосовується при повній непрохідності. маточне безпліддя зустрічається у 5-10% жінок. До його розвитку наводять такі причини: вроджені аномалії розвитку матки (подвоєна, сідлоподібна матка), її аномальне положення, міома матки, аденоміоз, порушення слизової матки, в результаті діагностичного вискоблювання. Найбільш часто на прийом до репродуктолога приходять пацієнтки з міомою матки та в більшості випадків, після хірургічного лікування, настає вагітність.

Фактори чоловічого безпліддя

Також причиною ненастання вагітності може бути й чоловічий фактор. Діагностика безпліддя у чоловіків дещо простіше. Для цього необхідно зробити спермограму, за результатами якої лікар визначить фертильну здатність чоловіка. Крім цього, за допомогою аналізу сперми можна діагностувати імунні, інфекційні, генетичні, ендокринні захворювання, які перешкоджають настанню вагітності. Залежно від результату спермограми, лікар може призначити додаткові обстеження.

Серед основних причин безпліддя у чоловіків можна виділити:

Поєднаний фактор безпліддя

Поєднане безпліддя діагностують, якщо в ході обстежень проблеми з репродуктивним здоров’ям будуть виявлені як у жінки, так і у чоловіка. На сьогодні у кожної п’ятої пари, яка має труднощі із зачаттям, визначають саме цей вид безпліддя. В такому випадку обидва партнери повинні пройти курс лікування.

Пам’ятайте, завдяки можливостям сучасної медицини, безпліддя лікується, і шанс стати батьками є у кожного!
 

Записатися на консультацію фото 15
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco