Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 59

Відкладене материнство

Сучасний ритм життя, коли практично кожна дівчина мріє про успішну кар’єру або власний бізнес, працює за чотирьох сім днів на тиждень, щоб забезпечити собі безбідне майбутнє і задовольнити всі матеріальні потреби, часто змушує задуматися про сім’ю та дітей, коли яєчники вже не в змозі виробляти яйцеклітини хорошої якості.

Але альтернатива для жінок, які не хочуть вибирати між кар’єрою і бажанням стати матір’ю є і це вітрифікація ооцитів.

Переваги вітрифікації ооцитів

Вітрифікація ооцитів, або «відкладене материнство» — це реальна можливість для жінки народити дитину навіть в тому віці, коли репродуктивні можливості організму практично вичерпані. Дана процедура має на увазі під собою надшвидке заморожування яйцеклітин при дуже низькій температурі. Від класичного заморожування процес вітрифікації відрізняється тим, що жива тканина всередині клітини не пошкоджується, перетворюючись в кристали, а миттєво переходить в стан сну. І це є гарантією того, що біологічний матеріал (ооцити) залишиться цілим і неушкодженим, навіть якщо його розморозити через десятки років. Це особливо важливо для жінок, які з певних причин не готові до материнства в даний момент або народили дитину і планують вагітність в майбутньому, але не хочуть втрачати потенціал здорових яйцеклітин. Таким чином, вони забезпечують себе молодим, а головне власним генетичним матеріалом на майбутнє.

Яка виживаність яйцеклітин після розморожування?

Це найбільш поширене питання серед жінок, які планують вітрифікацію яйцеклітин. Відповідь фахівців однозначна: завдяки сучасним технологіям виживаність яйцеклітин після процедури вітрифікації та подальшого розморожування понад 95%.

У чому суть методу вітрифікації ооцитів?

По суті, процедура вітрифікації ооцитів мало чим відрізняється від стандартної програми ЕКЗ. Жінці необхідно пройти стандартні обстеження, а саме, звичайні загальнотерапевтичні аналізи, аналізи на урогенітальні інфекції, гормональний профіль, ультразвукове дослідження органів малого таза й огляд молочних залоз.

Далі проводиться стимуляції овуляції, але дози гормональних препаратів незначні, після чого за допомогою УЗД моніторингу спостерігають за ростом фолікулів. Завершальним етапом вважається пункція фолікулів — маніпуляція, завдяки якій з яєчників витягуються для подальшої кріоконсервації дозрілі яйцеклітини. Весь процес проходить під постійним контролем апарату УЗД.

Під час процедури лікар, попередньо обробляє спеціальним розчином зовнішні статеві органи жінки, а анестезіолог застосовує спеціально підібраний для неї наркоз. Далі, за допомогою довгої та тонкої голки, до зовнішньої частини якої прикріплений шприц, проколюються стінки піхви та голка вводиться в фолікул. Таким чином, відбувається забір вмісту: фолікулярної рідини з яйцеклітиною. Ця процедура триває не більше 15 хвилин і вже через кілька годин жінка може відправитися додому. А ембріолог в цей же день готує і заморожує отримані яйцеклітини, які згодом поміщаються в рідкий азот, де вони й продовжують перебувати до того дня, коли жінка вирішить стати мамою і прийде в клініку. Тоді яйцеклітини розморожуються, запліднюються спермою майбутнього батька і переносяться в порожнину матки.

Істотною перевагою такої програми є повна відсутність важкого синдрому гіперстимуляції яєчників, бо після забору яйцеклітин не слідує перенесення ембріонів і для стимуляції овуляції використовуються незначні дози гормональних препаратів. Симптомами синдрому гіперстимуляції яєчників є хворобливі відчуття в області яєчників, здуття живота, порушення функції сечовиділення, набряки тощо і як правило виникає синдром гіперстимуляції в результаті імплантації ембріонів в ендометрій.

Оскільки при вітрифікації яйцеклітин можливо отримати незначну кількість яйцеклітин, жінки часто проходять повторну процедуру, щоб зберегти більшу кількість хорошого і молодого біоматеріалу, що дозволить їм в майбутньому істотно збільшити шанси на вагітність.
 

Записатися на консультацію фото 68
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco