Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 22

Супровід вагітності

Вагітність - один із найдивовижніших періодів у житті жінки, коли хочеться уваги, турботи і розуміння навіть більше, ніж зазвичай. Чуйне й уважне ставлення надважливе й у медичному центрі, у який звертається жінка. Бо постановка на облік з приводу вагітності - це не стільки вимога Міністерства охорони здоров'я, скільки додаткова можливість відчути себе під пильною опікою дбайливих лікарів. 

Супровід вагітності - це лікувально-діагностичні заходи, мета яких спрямована на те, щоб вдало виносити та народити здорове немовля.

Як обрати лікаря й клініку для патронажу вагітності? 

Ви побачили  дві смужки на тесті? Ми вас вітаємо! Що робити далі? Зважено обрати лікаря й клініку для постановки на облік і насолоджуватися неймовірною подорожжю довжиною в 9 місяців. 

Яким має бути лікар? "Крім професіоналізму у галузі, що нижче пояса,... лікар має вміти зробити так, щоб ти відчувала себе безпечно, комфортно й не соромилася ставити їй/йому навіть найдурніші питання... ", - ці слова відомої блогерки, мами 4-х дітей Каті Бльостки є дуже актуальними. Професіоналізм і чуйність – навіть немає, що додати. Це найважливіші риси характеру "твого" лікаря для спостереження вагітності. Почитай відгуки, а краще познайомся з лікарем особисто під час консультації. Серце підкаже, чи комфортно тобі з ним і чи можеш ти йому довіряти. 

Якщо мова йде про вибір клініки, то слід звернути увагу на технічне оснащення (інноваційна апаратура, ультразвук із 3D/4D візуалізацією) і наявність власної лабораторії. Це мінімальний must have. По-перше, це зручно: зробити все необхідне в одному місці; по-друге, це точно й надійно; по-третє, не варто позбавляти себе надзвичайного задоволення спостереження за розвитком крихітки під серцем у режимі  3D УЗД, бо це просто незабутньо!

 Комфорт і високий рівень сервісу - це додаткові ягодки на торті, які перетворять кожний плановий візит до лікаря у маленьке свято. Тож будь вимогливою, коли обираєш клініку. Приватний медичний центр Інститут репродуктивної медицини ДАХНО точно співпаде з усіма твоїми очікуваннями! 

Вагітність після ЕКЗ і природна вагітність: що треба знати? 

Насправді ведення вагітності після штучного запліднення та природного зачаття нічим не відрізняється. Але деякі лікарі ще схильні огортати вагітність після ЕКЗ міфами і навіть іноді побоюються брати таких пацієнток на облік. Тому, якщо вагітність настала внаслідок медичного втручання, звичайно ж краще обирати лікаря, який знається на усіх особливостях допоміжних репродуктивних технологій. Він врахує діагнози, які заважали завагітніти, та твій психологічний стан, що часто характеризується тривожністю. Ідеально, якщо вагітність вестиме гінеколог репродуктивної клініки. У будь-якому разі, запам’ятай: важливо не приховувати від лікаря спосіб зачаття. Це має значення з  медичної точки зору, особливо при проходженні комбінованих скринінгів. 

Наповнення супроводу вагітності

Обираючи медичний центр для спостереження вагітності, потрібно ознайомитись із пакетом послуг, які надаються у межах супроводу. Відповідність вимогам МОЗ - це обов'язкова умова відсутності проблем у не такому вже й далекому майбутньому перебуванні в пологовому будинку. То що ж чекає вагітну у різні періоди особливого, замріяного стану? 

Коли ставати на облік? 1 триместр вагітності і його особливості

Щодо першого ультразвукового дослідження: зволікати не варто! Як тільки дві смужки порадували ваш погляд, запишіться до лікаря! Чи побачить він щось? Так, побачить. Сучасна апаратура дозволяє візуалізувати маленьке пульсуюче рисове зернятко на найменших термінах і визначити його положення в матці. Переживши сповна момент радості та хвилювання від ритмічних звуків серцебиття, уже можна планувати постановку на облік по вагітності. 10-12 тижнів – орієнтовний період, коли це потрібно зробити. Рахуємо термін від першого дня останнього менструального циклу навіть, якщо ти знаєш точно або здогадуєшся напевне, коли цей казковий момент зачаття відбувся. Що знадобиться для постановки на облік? Тут усе просто: потрібен лише паспорт і чоловік, якщо ти бажаєш розділити з ним радість першого масштабного 3D-узд, яке зазвичай роблять у той же день.

Розпочинається усе з оформлення медичної документації. Відтепер твоєю улюбленою книгою стає обмінна карта. Там лікар фіксуватиме інформацію про тебе й успіхи твоєї маленької крихітки. Поки що ці досягнення вимірюватимуться в основному у сантиметрах і кілограмах, але і ці цифри надзвичайно радуватимуть твоє око. Краще завжди мати обмінку в якійсь із дальніх кишень твоєї сумочки, особливо не розлучайся з нею у третьому триместрі вагітності. 

Лікар детально розповість тобі про зміни, які відбуватимуться з тобою протягом найближчого часу, тривожні симптоми та дослідження, які варто буде пройти. Відтепер ти під надійним крилом уважного фахівця, який відповість на усі твої запитання та проконтролює усі важливі деталі твого здоров’я і благополучного розвитку малюка під серцем.

Перший триместр – це обов’язково перше комплексне дослідження: узд + біохімічний генетичний скринінг. Проводиться воно у терміні близько 12 тижнів. Лікар прицільно вимірює усі важливі показники розвитку плоду й дає можливість щасливим батькам вперше познайомитися зі своїм малюком через екран монітору. Спеціаліст не тільки виміряє розміри усіх частин тіла, а й навіть порахує пальчики. Якщо положення плоду дозволить, уже в цей день ти довідаєшся, дівчинка чи хлопчик розвивається під твоїм серцем.  Зазвичай це узд не проходить без сліз радості на очах майбутніх батьків. Після ультразвукового дослідження лікар направить тебе на здачу крові на генетичний скринінг. Надважливий тест є обов’язковим для усіх вагітних, він розраховує ризик розвитку серйозних хромосомних патологій у малюка. Трохи пізніше буде призначено ще одне генетичне дослідження, яке виключає дефект нервової трубки. Тож можна сказати, що перший триместр – це досить насичений період у плані обстежень. Лікар тримає під контролем усі можливі ризики патологічних процесів внутрішньоутробного розвитку плоду.

Окрім генетичних тестів, тебе звичайно ж чекатимуть інші обстеження й консультації суміжних фахівців. Зазвичай лікар гармонійно комбінує і розумно планує твої візити в клініку, щоб усе проходило комфортно і зручно.

Супровід вагітності 2 триместр

2 триместр вагітності подарує тобі чергову насолоду від ультразвукового дослідження. Ти здивуєшся, як сильно змінилася і підросла твоя крихітка. Лікар уважно вимірює усі важливі показники, враховуючи попередні результати генетичних тестів. Другий ультразвук – це детальна діагностика анатомічної будови плоду. Лікар скурпульозно вивчає усі органи і системи малюка від п’яточок до тім’ячка, особливу увагу приділяючи серцево-судинній системі. З сучасною апаратурою останнього покоління та досвідченим лікарем можна бути впевненою на усі 100 відсотків, що усе під контролем і жодна дрібна деталь не залишиться непоміченою.

Лабораторну рутину ніхто не відміняє. Лікар контролюватиме показники загальних аналізів та інфекцій в динаміці. Але насправді в клініці, яка має власну лабораторію з привітним персоналом маніпуляційного кабінету, навіть процес здачі аналізів не є виснажливим чи стресовим.  

 

Супровід вагітності 3 триместр. Як підготуватися до пологового?

Настає фінішна пряма. Зовсім скоро те незабутнє перше побачення з твоїм малюком, на якому ти зустрінеш любов усього свого життя. Немовляті уже теж не терпиться якомога швидше потрапити у твої обійми, тож все активніше він дає про себе знати проштовхуванням у вже трохи затісній для нього порожнині матки. У цьому триместрі тобі важливо контролювати періоди його активності й спокою, вони можуть багато про що розповісти. Про це детальніше поінформує твій лікар.

У третьому триместрі відбудеться чергове планове УЗД з доплерометрією, яке має на меті перевірку функціонування кровотоку з матки до плоду через плаценту. Якщо пощастить, лікар спіймає милу посмішку твого малюка. Риси обличчя плоду уже повністю сформовані, тож картинка 3D зображення виглядатиме надзвичайно зворушливо.

Контроль загальних аналізів стає ще більш регулярним.  Це логічне продовження системної перевірки стану здоров’я мами і малюка. Оскільки незабаром тебе чекатиме пологовий будинок, лікар уважно перевірить обмінну карту на наявність усіх необхідних записів та розкаже тобі про передвісники пологової діяльності та про те, як потрібно підготуватися до поїздки у пологовий.

Метою ведення вагітності у Клініці ДАХНО є народження в родині здорового малюка зі збереженням здоров’я матері. Тому прицільна увага приділяється в рівній мірі відразу двом пацієнтам – жінці та плоду. Усі зусилля команди професіоналів направлені не лише на точність і оперативність діагностики, а й на комфортне та безпечне перебування вагітної у медичному закладі, особливо зважаючи на сьогоднішні реалії життя під час пандемії коронавірусу. Досвід та новації – основні пріоритети в роботі Клініки. Тож нам можна довірити найдорожче!

Записатися на консультацію фото 84
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!