Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 91

Діагностика та лікування порушення менструльного циклу

Тривожні події останніх місяців воєнного стану позначилися на наших життях, розділивши їх на «до» і «після». На жаль, високий рівень стресу наклав відбиток на самопочутті та здоров’ї кожного, хто пережив і продовжує переживати жахіття війни. Деякі діагнози навіть почали асоціюватися в медичній практиці з війною. Жінки, зокрема, усе частіше скаржаться на порушення менструального циклу. Тож давайте поговоримо про поширену проблему сьогодення — збій циклу або відсутність менструації.

Наскільки серйозно потрібно сприймати порушення менструального циклу і як з ним боротися?

Спочатку розберімося, як працює жіночий організм. У звичному житті без стресів і потрясінь внутрішні процеси відбуваються чітко й послідовно. Як ніби годинниковий механізм. Коліщатка крутяться, стрілки рухаються, показуючи правильний час. Менструальний цикл (період між двома менструаціями) у кожної жінки так само індивідуальний, як і кожна з нас. Його тривалість може коливатися від 24-х до 38-ми днів із можливим відхиленням від норми до тижня. Гормони — це невтомні коліщатка, які крутяться, запускаючи важливі процеси. Вони продукуються гіпофізом та контролюють функції статевих залоз. Кожен гормон виконує свою функцію, стимулює окремі процеси. І лише в гармонічному взаємозв’язку механізм працює злагоджено. 

Наші хвороби від нервів?

Саме в мозку знаходиться координаційний центр усіх важливих процесів нашого організму. Тому зовсім не дивно, що поширена думка про те, що всі хвороби від нервів, не є вигадкою. Гіпоталамус, спеціальний відділ головного мозку, - великий трудяга. У його компетенції контроль за роботою безлічі систем. Гіпоталамус надзвичайно чутливий до зовнішніх впливів, як от дефіцит сну, надмірні фізичні навантаження чи стрес. Якщо усе знаходиться в гармонії, то гормони, продуковані гіпоталамусом, стимулюють до роботи залозу внутрішньої секреції мозку (гіпофіз). А гіпофіз переймає естафету і з допомогою гормонів, які виробляються, запускає роботу яєчників і всієї статевої системи. Яйцеклітини дозрівають, ендометрій послідовно проходить усі необхідні фази свого розвитку. Оркестр жіночого організму – звучить красиво, менструація - приходить вчасно, ну і бажана вагітність, якщо звичайно для цього докладаються необхідні зусилля, настає.

Що означає сильний стрес для розміреного темпу  функціонування нашого організму?

Стрес! Alarm! Вмикається червона лампочка небезпеки, запускаються захисні процеси самозбереження. Кожен організм справляється з тривогою по-різному. Але стрес завжди активізує багато важливих процесів всередині нас. Деякі гормони, як от кортизол або пролактин,  зашкалюють. У цьому скачку є свої функції. Приміром, підвищення кортизолу веде за собою різке зростання глюкози в крові, оскільки природною необхідністю організму в умовах стресу є достатній запас енергії. Але не варто забувати, що будь-які гормональні порушення згубно впливають на загальний стан організму, в тому числі на репродуктивну функцію. Надвисокий рівень гормонів порушує нормальне функціонування системи гіпоталамус – гіпофіз – яєчники. От і розпочинаються гойдалки у менструальному циклі. А іноді навіть зникають менструації. 

Що ж робити, якщо цикл порушився, очікувана менструація систематично затримується або й зовсім не настає?

Перш за все, подумки себе обійняти. Ти у себе єдина, і незважаючи на те, що світ довкола руйнується на твоїх очах, потрібно не забувати піклуватися про власне психологічне та фізичне здоров’я і благополуччя. 

Нині, як і в будь-який інший час, надважливо розуміти, що порушення менструального циклу можуть бути спричинені не тільки і не стільки стресом.  Зміни циклу можуть витікати й із серйозних захворювань, які потребують особливої уваги фахівця вчасно. Тому краще не зволікати з пошуком грамотного, а головне чуйного (як же важливий людський чинник зараз) гінеколога. 

Для вчасної і точної діагностики.

Для успішного вирішення проблеми.

Та й просто для психологічної підтримки у цей буремний час.

До якого лікаря варто звернутися?

Лікар гінеколог-ендокринолог встановить першопричину порушення і призначить схему лікування або ж, якщо в цьому є необхідність, скерує до вузькопрофільного спеціаліста - ендокринолога, мамолога, онколога чи психолога.

У Клініці Дахно порушення менструального циклу - один із напрямків професійного зацікавлення лікаря Козачок Анжеліни Андріївни. Окрім багаторічного досвіду роботи, цього лікаря вирізняє з-поміж інших чутливе серце та позитивне бачення світу. Саме завдяки цим рисам Анжеліна Андріївна стає для своїх пацієнтів не лише надійним порадником, а й справжнім другом. 

Тож якщо точність твого жіночого годинника трохи підводить, ти уже знаєш що робити. Координатори Клініки ДАХНО підберуть зручні варіанти запису до лікаря, який попіклується про делікатну тему твого звернення до нас. Твоє здоров'я — важливе! Особливо зараз.

Записатися на консультацію фото 13
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!