Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 35

Гепатит. Головне — безпека!

Дослідження біоматеріалу (крові, сперми) методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) — часто призначаються майбутньому подружжю в пакетах обстеження для виявлення причин безпліддя і підготовки плану лікування.

Чим відрізняється методика проведення аналізу ПЛР від всіх інших?

Найточніші результати — у цього методу не буває хибнопозитивних або помилково негативних результатів, оскільки за допомогою ПЛР визначається наявність або відсутність генетичної інформації про збудника інфекції.

В основі методу лежить визначення фрагментів ДНК інфекційних агентів. Цей метод дозволяє виявити сліди хвороботворних агентів навіть якщо в вихідному матеріалі знаходиться всього одна вірусна частинка.

Для цього спочатку домагаються поділу ланцюжка ДНК на дві нитки, потім додають компоненти, ферменти й складові, які домагаються «добудовати» з половинки ДНК — її цілу частину. Потім вона також «розшаровується» і процес повторюють. Так з одного ланцюжка ДНК вірусу отримують дві, потім чотири й так далі, в геометричній прогресії. Виконується ця процедура на спеціальному апараті, на якому підготовлені компоненти нагрівають і охолоджують в певному порядку і з точністю до 0,1 ° C. Тільки так можна забезпечити ювелірну роботу ферменту ДНК-полімерази, в честь якого й отримав назву метод — Полімеразна Ланцюгова Реакція.

Коли отриманого генетичного матеріалу досить — проводять процедуру «впізнання» виявлених фрагментів ДНК, визначаючи, яким інфекційним агентам вони належать.

Чому чоловікам призначають аналіз сперми на ПЛР?

По-перше, для того, щоб визначити, чи не є інфекція причиною безпліддя. Причиною безпліддя можуть бути будь-які збудники (віруси, бактерії). Вони «ушкоджують» органи й системи відповідальні за сперматогенез і проходження еякуляту; знижують «рухливість» сперматозоїдів, як, наприклад, хламідії; запускають каскад небажаних реакцій, в результаті яких можуть утворюватися антиспермальні антитіла.

По-друге, при виконанні деяких процедур, наприклад, безпосереднє введення сперми в матку дуже важливо гарантована відсутність у чоловіка захворювань, які можуть передаватися жінці.

З огляду на те, що ряд захворювань володіє дуже тривалим інкубаційним періодом, як наприклад, вірус гепатиту В або вірус гепатиту С, у яких він може затягнутися до 6 місяців, цей фактор дуже важливий.

Здавши один раз еякулят для ПЛР-діагностики інфекцій — можна визначити специфічні збудники, які можуть бути причиною поразки репродуктивної системи, неприємною і болючою альтернативою якої є зіскрібки урогенітального тракту.

Ми акцентуємо увагу на збудника вірусів гепатиту В і С через їх найширшу поширеність серед всіх верств населення. Якщо раніше, гепатити були «долею» неблагополучних верств суспільства, то зараз «безмовний вбивця», як часто називають вірус гепатиту С — перейшов з «аудиторії» наркоманів до звичайних людей.

Крім того, відсутність належного контролю за величезною кількістю манікюрних кабінетів і неймовірною стійкістю того ж гепатиту В до хімічної й фізичної дезінфекції — сприяють збільшенню носіїв вірусів гепатиту.

На лезі ножиць, скальпелем або голці при кімнатній температурі вірус гепатиту В зберігає свою життєздатність протягом кількох тижнів, при заморожуванні -20 ° C – протягом десятка років, а для його знищення необхідна температура 160 ° C протягом години (!). При безсимптомному перебігу приблизно у 65% тих, що заразилися, кількість випадків маніфестації гепатиту В дуже велике.

Чи може жінка передати інфекцію своїй дитині? 

Ризик передачі інфекції від жінки своїй дитині вертикальним шляхом безумовно дуже великий. Особливу роль в процесі передачі вірусу грає наявність його в організмі жінки в активній реплікативній фазі. Ось чому так важливо діагностувати інфекцію ще до вагітності. Пріоритетним видом дослідження є ПЛР-діагностика. За допомогою визначення кількісних характеристик маркера вірусного гепатиту призначаються профілактичні заходи й лікувальна тактика.

Цікавий факт!

Наявність навіть активного вірусного гепатиту в організмі жінки не є протипоказанням до годівлі грудьми немовляти.

«Оперативність» дослідження ПЛР

Внаслідок неймовірно швидкої здатності ДНК «відбудовувати» свій ланцюжок, отримати кількість матеріалу можна досить швидко. А сам аналіз — займає близько 6-8 годин. Що, на відміну від інших способів, при яких вирощують клітини та культури — неймовірна перевага.

Як правильно здати сперму на ПЛР до гепатитів В і С чоловікові?

Рекомендується протягом 3-5 днів виключити статеві акти, процедури, які можуть вплинути на сперматогенез (лазні, перегрів зони промежини тощо) не вживати алкоголь і антибіотики. Еякулят необхідно зібрати безпосередньо в клініці, в стерильний контейнер.

Як правильно здати кров на ПЦР до гепатитів В і С жінці?

Рекомендується за 12 годин до дослідження виключити прийом алкоголю, куріння, прийом їжі, обмежити фізичну активність, виключити прийом ліків (в тому числі противірусних); якщо скасування ліків неможливе, необхідно проінформувати про це лабораторію і лікаря. Забір крові проводиться безпосередньо в клініці.
 

Записатися на консультацію фото 70
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco