Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 21

Підтримка

Різні неприємності — це тест на близькість! Точніше, саме на вміння підтримати та бути близькою і рідною людиною, не просто слухати, а чути співрозмовника. Дуже часто в переживанні горя людина замикається і не готова не тільки просити про щось, але і розмовляти на цю тему. Тому такі питання, як «Розкажи мені, що сталося, я тобі близька людина», — пролітають повз вуха, а іноді викликають роздратування. Але і самотність в подібних ситуаціях може поставити крапку в стосунках!

Якщо Ваші близькі знають про Вашу проблему, про те, перед якими труднощами Ви постаєте на шляху до батьківства, вони бажають Вас підтримати! Але не кожен знає, як правильно це можна зробити.

У червні 2016 року в усьому світі проходили акції в рамках Місяця обізнаності про безпліддя. В Україні не багато про це говорять. Але, є речі про які варто спілкуватися бодай з тими людьми, яким Ви довіряєте, які Вас підтримують.

Як підтримати Ваших друзів, які зіткнулися з проблемою безпліддя, або як Ваші друзі можуть підтримати Вас ?! Дійте ненав’язливо:

1. Вислухайте

Просто вислухати, без осуду в погляді та невдоволення на обличчі. Якими б не були Ваші емоції в цей момент, залиште їх при собі. Кожне слово, кожен погляд і навіть Ваш подих, можуть поранити Вашого співрозмовника, і він більше ніколи не відчує до Вас повної довіри.

2. Обійміть

Щирі обійми можуть лікувати душі! Обійми — це перше, що робить кожна мама, коли малюк з’являється на світ. Тому обійми, приносять нам відчуття безпеки та внутрішнього комфорту, знижують рівень тривожності та напруги. Але не забувайте про особистий простір кожної людини, наскільки близькою вона б не була Вам, обов’язково запитайте — я можу тебе обійняти?

3. Зізнайтеся в тому, що Ви не розумієте

Люди часто говорять заготовлену фразу «Я тебе розумію» — але зрозуміти в повній мірі може лише той, хто пережив подібне. Людина, яка зазнає горе дуже чутлива до брехні, тому не лукавте. Людині, яку Ви бажаєте підтримати, набагато легше почути, що Ви не знаєте, як це — лікуватися від безпліддя, але хотіли б дізнатися про це більше.

4. Запропонуйте разом сходити на прийом до лікаря

Пара, яка лікується від безпліддя, досить часто відвідує лікаря, особливо жінка. Але з ряду причин у партнерів не завжди, виходить, відвідувати клініку разом. Ви можете надати величезну підтримку, сходивши з Вашої подругою в клініку.

5. Проявіть ініціативу

Боротьба з безпліддям — це фізично, емоційно, морально і психологічно складний період в житті кожної пари. Навіть якщо Ваша подруга хоче поділитися з Вами новими подробицями, вона може цього не зробити через небажання бути нав’язливою для Вас. Тому проявляйте ініціативу, тільки обережно — «Що нового?», «Як у тебе справи?», Елементарні питання обов’язково побудують діалог, в разі якщо Ваша близька людина готова до нього.

6. Не намагайтеся вирішити проблему за інших

Якщо щось допомогло одній людині, це не означає, що і всім іншим це допоможе. Навіть якщо Ви теж боролися з безпліддям, і у Вас схожа ситуація, це не означає, що Вашій близькій людині допоможе той самий метод. Питання лікування залиште виключно лікарю! Поради дають, тільки тоді, коли їх просять!

7. Будьте готові й до додаткових труднощів

Не у кожної історії буває щасливий фінал. Варто бути готовим і до цього. Дозвольте, Вашим близьким пройти через їхню історію не навішуючи негативних ярликів. Спілкуйтеся, підтримуйте, проявляйте терпіння! Їхнє щастя може трохи спізнюватися, але воно обов’язково прийде!

Якщо у Вас є бажання, можете надсилати нам Ваші історії! Ми будемо їх анонімно публікувати, щоб підтримати тих, хто не може розповісти свою історію!

Записатися на консультацію фото 21
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco