Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 21

Панічна атака

Ця стаття не відкриє нам, щось нове, а швидше нагадає про забуте старе. Нагадає про завуальовані повсякденними турботами, тривоги та незакриті внутрішні процеси, про те, що нам соромно часом зізнатися самим собі та особливо оточенню.

Що ж таке Панічна Атака?

Панічна Атака — це не зрозумілий, напад тривоги, що раптово починається, який часто супроводжується почуттям страху в поєднанні з різними вегетативними (соматичними) симптомами, що є найдавнішим механізмом, який відповідає за порятунок життя і виживання. Наприклад: раптовий збій серцевого ритму з почастішанням серцебиття, яке людина «чує»; різка слабкість, яка може супроводжуватися запамороченням; підвищення артеріального тиску; мігрень; відчуття внутрішнього тремтіння; страх смерті; утруднене дихання тощо. Це все, так звані клінічні, тілесні прояви Панічних Атак, а не психічних!

Подивімося на це з іншого боку. Кожен симптом має своє походження, точку запуску. Панічна Атака — це психосоматичний стан. Саме стан, а не хвороба!

Розглянемо кілька варіантів боротьби з панічними атаками:

ВАРІАНТ №1

Поглянути страху в обличчя

Причини розладів можуть бути різні: від негайних стресів до нагромадженого незадоволення від зусиль, що стримують неприємні емоції довгий час через розлучення, втрату близької людини, зміну роботи, тривалу психологічну напругу тощо.

У моєму випадку, це було придушення свого «Я», в ім’я ідеї та бізнес-проекту, якому, як виявилося, я надавала дуже велике значення, покладаючи при цьому великі надії на перспективу. І, як наслідок нескінченного бігу і безсонних ночей — моє тіло включилося в процес переживання тривалого стресу: тахікардія днем, брадикардія вночі, серце калатало не в грудях, а в вухах; підвищення артеріального тиску з запамороченням і всіма іншими принадами … Як людина в першу чергу зі здоровим глуздом, я опинилася в кабінеті лікаря терапевта, надалі лікаря кардіолога інституту М.Д.Стражеска. І яке ж було моє здивування, після ряду обстежень і проведених діагностик, коли лікар сказав — «дитинко Ви абсолютно здорові»! Тепер Ви розумієте, що таке Панічні Атаки насправді, — тому боятися, за своє психічний і розумовий стан немає причин! Наша природа розумніша за нас з Вами й моє тіло просто «кричало» мені, що пора міняти спосіб життя, ставлення до себе й оточення, інакше …

ВАРІАНТ №2

Перемикання з перезавантаженням

Оперативна психологія — це, коли в кожному індивідуальному випадку гарні всі способи та методи, якщо вони дають позитивний результат. Це можуть бути заняття спортом, піші прогулянки, медитація, візуалізація тощо. Можливо, навіть, прийом таблеток, таких як антидепресанти та заспокійливі засоби й в цьому немає нічого поганого. Адже якщо у Вас болить зуб, Ви йдете до стоматолога, а не намагаєтеся зняти біль дихальними вправами. Якщо у Вас болить вухо, Ви йдете до отоларинголога, а не просите його перестати хворіти.

Всі методи добрі! Наше тіло не залізне і якщо потрібна термінова допомога, не випробовуйте свій організм на витривалість. Зазвичай, коли Панічні Атаки проходять, людина спокійно відмовляється від прийому таблеток, без всякого звикання.

Може бути, моя рекомендація викличе у Вас сміх, але запитайте у свого тіла, який спосіб турботи підходить йому найбільше? Прислухайтеся до свого тіла і відчуттів в ньому, воно обов’язково підкаже. Ви ж розмовляєте зі своїм хом’ячком або собакою, або самі з собою !? Так і Ваше тіло хоче, щоб його помітили, полюбили, прислухалися до його запитів і потреб.

ВАРІАНТ №3

Пошук джерела

Базовим психологічним методом в боротьбі з панічними атаками, є пошук джерела, так званої першопричини, що викликає дану реакцію тіла. Пропоную Вам задати собі пару питань, але відповідь на них повинна бути тільки щирою:

Я більш ніж впевнена, що два останніх питання викликали у Вас здивування й обурення: «Яка, трясця, користь, якщо мене трясе як грушу і серце виривається з грудей !? За кермо сісти страшно, боюсь відключитися в дорозі … Це маячня! Чергове бла-бла-бла! »

Насправді, логіка тут і ні до чого … І якщо Ви називаєте це маренням, то маренням стосовно до чого — до Вашого мислення, у якого на все готові правильні розумні відповіді !? Скажімо простіше, синдром Панічних Атак властивий людині з підвищеним рівнем контролю над собою, навколишніми, ситуацією; здатністю тривалий час обмірковувати свої вчинки та дії. Запитайте ж себе, що дає Вам цей контроль і, що його викликає? Можливо, страх: за дитину, за близьку людину, страх залишитися одному або ні з чим тощо. Причини викликають Панічні Атаки, можна перераховувати до нескінченності — кожна історія клієнта індивідуальна й особлива!

Записатися на консультацію фото 84
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco