Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 29

Несумісність пар

Несумісністю пар вважається - якщо у чоловіка і жінки, якщо в їх крові виявляють хоча б два подібних гена-HLA. Однак варто відмітити - генетично схожі батьки зустрічаються рідко. Саме з цієї причини родинні шлюби небажані, так як у партнерів з однієї сім'ї ймовірність схожості HLA-генів велика.

Безпліддя можна віднести до найбільш актуальних проблемах останнього десятиліття. За даними ВООЗ (Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я), безплідними є не менше 100 мільйонів сімейних пар, і щороку ця цифра збільшується на 10%. В Україні за допомогою до репродуктологів звертається кожна п’ята сім’я, оскільки відчуває труднощі із зачаттям. Серед причин, які викликали б безпліддя, можуть бути проблеми репродуктивного здоров’я жінки або чоловіка, а також обох партнерів одночасно.

Але, все частіше зустрічаються випадки, коли чоловік і жінка цілком здорові, а вагітність або не настає, або переривається на ранньому терміні. І головною причиною подібної ситуації є несумісність партнерів.

Несумісність пар: головні ознаки та причини

Можна виділити дві основні ознаки несумісності та таким чином, зрозуміти, що мова може йти саме про цю проблему. А саме:
 

Серед причин виникнення несумісності пари виділяють кілька основних і від того наскільки точно і правильно лікар визначить причину і метод лікування залежить, чи зможе жінка не тільки завагітніти, але і виносити довгоочікувану та здорову дитину.

Імунологічна несумісність пари: особливості

Серед пар, які зіткнулися з проблемою завагітніти, імунологічна несумісність діагностується у 10%. При цьому патологічному стані жіночий організм сприймає статеві клітини чоловіка як чужорідні та починає з ними боротися, активно виробляючи антитіла. Таким чином, сперматозоїди гинуть відразу після потрапляння в статеві шляхи жінки. Безумовно, повністю виключити ймовірність вагітності не можна, бо іноді жінка все ж може завагітніти, але, в переважній більшості випадків результат несприятливий. Імунні клітини організму жінки на ранній стадії розвитку ушкоджують зародок, що викликає самовільне переривання вагітності.

Серед причин імунологічної несумісності виділяють наступні:

Діагностувати імунологічну несумісність можна за допомогою сучасних тестів.

Для лікування імунологічної несумісності пари лікар може порекомендувати використання презервативів протягом декількох місяців для того, щоб знизити чутливість організму жінки до сперми, вживання антигістамінних препаратів, імуносупресивні препарати для придушення реакції імунітету, лікування імуностимуляторами. Однак в деяких випадках проблему можна вирішити тільки за допомогою екстракорпорального запліднення.

Генетична несумісність пари: особливості

При цьому виді несумісності неправильне поєднання резусів майбутніх батьків призводить до конфлікту. Резус-фактор — це з’єднання білкових фракцій на поверхні червоних кров’яних тілець (еритроцитів). Він може бути або позитивним, якщо антиген присутній, або негативним, якщо антигену немає. Практично 85% людей резус-позитивні та тільки 15% — негативні. Якщо в обох партнерів резус-фактор однаковий, або резус жінки позитивний, то проблем із зачаттям і виношуванням не виникне. Але, у випадках, коли резус жінки негативний, а чоловіка навпаки позитивний тільки перша вагітність пройде без ускладнень, за умови, що до цього у жінки не було вагітностей, які б закінчилися викиднем, позаматковою вагітністю або абортом. При плануванні другої вагітності організм майбутньої матері вже буде намагатися позбутися від ембріона, вважаючи його чужорідним. Визначити несумісність пари за резус-конфліктом досить просто. Для цього майбутнім батькам слід здати аналіз крові, який допоможе виявити резус-конфлікт, а другу і наступні вагітності ретельно планувати та перебувати під контролем гінеколога, який буде регулярно перевіряти рівень антитіл в крові.

Сьогодні медицина розвивається стрімкими темпами та пропонує вирішення проблеми практично при будь-якому виді безпліддя, і несумісність партнерів не є винятком.

 

Автор матеріалу:
Боднар Наталія Володимирівна
Гінеколог-ендокринолог, Репродуктолог | клініка ДАХНО

Записатися на консультацію фото 100
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!