Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 89

Лікування паталогії шийки матки

Ти теж побоюєшся щорічного огляду у гінеколога?

Напевно кожна з нас колись натрапляла на статті про важливість регулярного обстеження у жіночого лікаря. Там же періодично виринали тривожні діагнози, сумні статистичні дані. Усе це стає причиною певних побоювань, коли ти записуєшся на черговий прийом до свого лікаря. Про що може бути мова, якщо навіть назви медичних процедур звучать якось насторожуюче. Як от «кольпоскопія». Колюче слово, правда ж? А чого вартує здавалося б просте очікування результатів аналізів? Чомусь завжди лячно прочитати в діагнозі щось не те. А ще гірше загуглити те невідоме слово з висновку до того, як результат прокоментує лікар. То чому б не розібратися для себе, які відхилення від норми можуть бути виявлені на прийомі у гінеколога і в який спосіб ці порушення будуть усуватися? Знання точно розвіє твій страх або принаймні додасть впевненості при наступному візиті до твого важливого лікаря.

Щорічний огляд у гінеколога: що й до чого?

Відвідувати жіночого лікаря 1 раз на рік профілактично – це важливо і необхідно. Своєчасне виявлення порушень у жіночому здоров’ї і є запорукою їх успішного лікування. То який же мінімальний перелік обстежень необхідний? Що потрібно моніторити? Яких хвороб побоюватися?

Щоб підкреслити важливість щорічного чек-апу, не обійтися без статистичних даних. Чому усі закликають іти до гінеколога на огляд хоча б раз в рік? Всесвітня Організація Охорони Здоров’я наводить тривожні цифри: у 2020 році коефіцієнт захворювання раком шийки матки на 10 000 жінок в Україні становив 20,3. Рівень смертності від цієї хвороби у 2019 році – 2 400 жінок. Думаємо, важливішої мотивації ніж здоров’я і життя не може бути. Тому просто внеси у свій календ арик 1 важливу справу - запис на прийом до гінеколога. Лікар проведе огляд (кольпоскопія і/або узд) і запропонує здати мазки для виявлення розвитку патологічних і запальних процесів матки.

Чому виникають патологічні стани, які можуть призвести до розвитку раку? 

Як говорив американський сатирик Патрік О’Рурк: «Сексуальна революція завершилася цілковитою перемогою вірусів». У більшості випадків виною розвитку дисплазії шийки матки є вірус папіломи людини, який здебільшого передається статевим шляхом. Наявність вірусу в організмі, на щастя, не означає наявності хвороби. І навіть розвиток змін будови клітин шийки матки (дисплазія) не означає, що ви захворієте на рак. Але про все по порядку.

Як вилікувати вірус папіломи людини (ВПЛ)?

Погана новина: ніяк! Ніякі таблетки, імуномодулятори, додаткові процедури не допоможуть. Гарна новина: у більшості випадків вірусне навантаження знижується самостійно або ж повністю зникає, не призвівши до подальших змін шийки матки. Профілактикою інфікування, окрім захищеного статевого життя, на сьогодні є вакцинація від вірусу. Це питання варто детальніше обговорити з твоїм лікарем. 

Що ти маєш обов’язково робити для контролю? Найперше – проходити щороку РАР-тест. Мазок Папаніколау береться з шийки матки та цервікального каналу. Лабораторно зразок досліджується на наявність аномальних клітин. Якщо в клітинах виявлено зміни, це зовсім не означає, що йдеться про рак. Відхилення від норми це тривожний дзвіночок, який потребує дообстеження/спостереження (повторна кольпоскопія) або лікування. В окремих випадках лікар запропонує провести дослідження на наявність високоонкогенних типів папіломовірусу людини методом ПЦР. 

Патологія шийки матки – наскільки це серйозно?

Якщо дисплазія легкого ступеню, залежно від віку, результатів тестування, обсягу ураження і т.д.  - може бути запропоноване спостереження (у багатьох випадках легкі зміни можуть прийти до норми самостійно) або ж радіохвильова коагуляція зони ураження.

Помірне або жтяжке ураження шийки матки має високий ризик до прогресування і переростання в передраковий стан. У такому випадку потрібно діяти негайно.Жінці пропонують повне видалення ураженої ділянки за допомогою ексцизії або конізації. У разі виявлення патологічних процесів важливо не панікувати, а повністю довіритися досвідченому лікарю у питаннях лікування подібних станів.

Лікування. Коагуляція, ексцизія, конізація – чи так все страшно як звучить?

Клініка ДАХНО має сучасно обладнаний кабінет для лікування патології шийки матки і досвідченого лікаря гінеколога, який спеціалізується у питанні лікування цього стану. Юлія Михайлівна Броварська – професійний і чуйний спеціаліст. Володіючи багатим досвідом роботи, лікар зважено оцінює усі фактори перед прийняттям рішення про подальше спостереження чи хірургічне лікування паталогії. Гінеколог детально інформує пацієнта про всі необхідні кроки на шляху до подолання діагнозу та особливості процедур, які необхідно буде пройти.  

Юлією Михайлівною ефективно виконуються наступні процедури: 

   - аргоноплазмова коагуляція;

 Аргоноплазмова коагуляція є найменш травматичною і практично безболісною процедурою. Вона не лишає рубцевих деформацій, шийка абсолютно не втрачає своєї функціональності. Тому коагуляція аргоном може бути рекомендована жінкам, які ще не народжували. Однак цей тип лікування призначається лише пацієнткам з легкою дисплазією.

Дисплазія ж 2-3 ступеня потребує повного хірургічного видалення ураженої ділянки шийки матки максимально щадним і малотравматичним способом. При ексцизії й конізації лікар за допомогою спеціальної петлі повністю зрізає зону патологічного процесу. У подальшому отриманий матеріал буде відправлено на додаткове патгістологічне дослідження, а пацієнтка проходитиме подальше спостереження задля впевненості, що патологічні процеси повністю зупинено і що лікування було ефективним.

Клініка ДАХНО – сучасний медичний центр, якому можна довірити як щорічне обстеження, так і лікування усіх гінекологічних патологій. Ми маємо досвід і професійне обладнання задля отримання перемоги над будь-яким діагнозом. Турбуємось про жіноче здоров’я дбайливо і відповідально.

Записатися на консультацію фото 98
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!