Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 10

Ембріотрансфер

Ембріотрансфер (перенесення ембріонів) — завершальний етап процедури екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Як правило, практично 85% протоколів досягають цієї стадії, але, на жаль, вагітність наступає не у всіх випадках.

Ембріотрансфер: історія появи методу

Вальтер Хіпп, професор кембридзького університету, який активно досліджував репродуктивні функції ссавців, в 1898 році вперше провів процедуру ембріотрансфер у кроликів. Він переніс запліднену яйцеклітину донора кролиці до сурогатної матері. В результаті експерименту народилися кроленята були абсолютно здорові, і успадкували властивості виключно справжньої матері (кролиці донора).

Таким чином, ембріотрансфер вже з 1898 року став основою сучасної генетики та підтвердив гіпотезу про те, що вплив на спадковість не робить ні виховання, ні вплив факторів зовнішнього середовища.

Далі техніка ембріотрансфер почала стрімко розвиватися і вдосконалюватися. У 1985 році процедуру почали проводити під ультразвуковим контролем, а з 1991 року на допомогу репродуктологам прийшли спеціальні катетери з ультразвуковими мітками. Також паралельно активно досліджувався метод перенесення ембріонів за допомогою лапароскопічного доступу в маткові труби.

Як це відбувається?

Процедура ембріотрансфер не вимагає знеболення, оскільки вона абсолютно безболісна. Її проводять у стерильній операційної під ультразвуковим спостереженням. За допомогою провідника малого діаметра через шийку в порожнину матки вводиться катетер зі спеціальним середовищем, куди поміщаються один або кілька ембріонів. Сьогодні є можливість для кожної пацієнтки підібрати індивідуальний катетер, з урахуванням особливостей її організму. Після закінчення процедури ембріотрансфера немає потреби тривалого перебування в стаціонарі. Жінка може відправитися додому вже через кілька годин.

Як визначається день перенесення?

Сприятливий день для ембріотрансфер визначають репродуктолог і ембріолог і залежить це від кількості та якості отриманих ембріонів, а також їх готовності до імплантації. Процедура може бути призначена на стадії морули (на 3 день) або на стадії бластоцисти (на 5 день). Сьогодні фахівці прийшли до висновку, що найбільш сприятливий період перенесення ембріона — це стадія бластоцисти, бо до цього моменту з’являється можливість провести повноцінну передімплантаційну генетичну діагностику. Крім цього, шанси до успішної імплантації у 5 денних ембріонів набагато вище.

Скільки ембріонів переносять в матку?

Кількість ембріонів, яке буде переносити в матку, залежить від ряду факторів. Це їх загальна кількість і якість, вік жінки та причини безпліддя, а також кількість невдалих спроб ЕКЗ раніше.

Як правило, до перенесення допускається не більше 2 ембріонів через те, що при ембріотрансфері більшої кількості ембріонів підвищується ймовірність настання багатоплідної вагітності, а це може негативно позначитися як на здоров’ї матері, так і на здоров’ї плодів.

Сьогодні, завдяки розвитку репродуктивних технологій і техніці селективного перенесення можливий ембріотрансфер тільки одного найякіснішого та найжиттєздатнішого ембріона, який має максимальний потенціал до імплантації. Таким чином, з’являється можливість, не знижуючи частоту настання вагітності, уникнути багатоплідної вагітності. Невикористані в даному циклі екстракорпорального запліднення ембріони гарної якості, піддаються заморожуванню (кріоконсервації), що дає можливість використовувати їх в майбутньому.

Що відбувається після?

Багатьох жінок турбує питання, що вони будуть почувати після ембріотрансфера, до чого їм слід бути готовими і яких рекомендацій їм слід дотримуватися для настання вагітності. У більшості випадків, на початковому етапі ніяких помітних змін не спостерігається. Вкрай рідко деякі жінки відзначають відчуття тяжкості в нижній частині живота. Також, в окремих випадках, в період прикріплення ембріонів до стінок матки відбувається травмування стінок матки та може з’явитися незначна кровотеча імплантації. Такі виділення з’являються в малій кількості, мають блідо рожевий колір, їх обсяг не збільшується. Триває така кровотеча від декількох годин до декількох днів.

Щоб визначити наскільки вдало пройшла процедура запліднення через 2 тижні після ембріотрансфер жінці необхідно здати аналіз крові для визначення рівня ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну людини).
 

Записатися на консультацію фото 24
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco