Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 70

Діти, народжені за допомогою ЕКЗ

Ще відносно недавно методів лікування і навіть діагностики безпліддя практично не існувало і сімейні пари, які зіткнулися з цією проблемою, могли розраховувати тільки на диво. Але, на сьогодні, репродуктивна медицина зробила неймовірний прорив і зараз проблему безпліддя можна вважати вирішеною практично повністю.

Найбільш застосовуваним методом лікування безпліддя є ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення). Щороку в Україні за допомогою ЕКЗ та інших допоміжних репродуктивних технологій народжується не менше 200 тисяч дітей і, за прогнозами, ця цифра буде збільшуватися, тому що з одного боку стає більше безплідних пар, а з іншого боку, репродуктивні технології стають більш доступними.

Суть ЕКЗ

Принцип ЕКЗ полягає в наступному: в результаті гормональної стимуляції яєчників дозріває не один, як за звичайної овуляції, а кілька фолікулів, в яких знаходяться яйцеклітини. Це дає можливість зробити «запас» ембріонів. Далі лікар витягує яйцеклітини з яєчника і в спеціальних умовах і запліднює їх найактивнішими сперматозоїдами чоловіка або донора. Якщо в спермі майбутнього батька недостатня кількість повноцінних сперматозоїдів використовується метод ІКСІ, коли за допомогою мікроголки безпосередньо в яйцеклітину вводять один сперматозоїд. Процес «вирощування» ембріона займає від 3 до 5 днів, весь цей час запліднені яйцеклітини знаходяться в середовищі, яка максимально імітує умови організму жінки та поміщаються в інкубатор. Слід зазначити, що всі зародки обов’язково проходять передімплантаційну підготовку, мета якої виявити як хромосомні, так і генетичні відхилення, якщо такі є. Підсаджуються тільки ті зародки, які успішно пройшли відбір.

ЕКЗ-діти

Зважуючи всі за і проти екстракорпорального запліднення сімейні пари ставлять собі одне й те саме питання: які вони, ЕКЗ-діти, чи відрізняються від звичайних дітей? І якщо раніше можна було почути досить суперечливі відповіді, то зараз медична література прийшла до єдиної думки: малюка, який був зачатий за допомогою ЕКЗ не можна відрізнити від того, який з’явився на світ при природному заплідненні. Між ними немає абсолютно ніякої різниці, це абсолютно звичайні хлопчики й дівчатка, але, безумовно, зі своїми індивідуальними особливостями. Дитина, яка з’явилася на світ за допомогою допоміжних репродуктивних технологій буде відрізнятися від інших тільки тому, що вона унікальна, як і будь-яка інша дитина. Навіть діти-близнюки, які зовні схожі як дві краплі води відрізняються один від одного за певними параметрами.

Здоров’я ЕКЗ-дітей

Всі діти, незалежно від способу зачаття, успадковують певні генетичних характеристики людей, чиї сперматозоїд і яйцеклітина брали участь в зачатті, тобто біологічних батьків. Оскільки при підготовці до зачаття за допомогою ЕКЗ лікарі-репродуктологи мають можливість ретельно досліджувати ембріони, то ймовірність народження дитини з генетичними та іншими патологіями істотно знижується. Це особливо важливо, коли мова йде про сімейні пари «у віці», адже до моменту зачаття вони проходять досить тривалий період: спочатку виявлення безпліддя і часто його лікування, а далі вже сам протокол ЕКЗ, в деяких випадках вже не перший. А ризик народження малюка з синдромом Дауна або генетичним захворюванням з кожним роком життя батьків зростає. Також, до переваг ЕКЗ можна віднести можливість визначити стать майбутньої дитини й це дуже важливо, коли мова йде про будь-яке генетичне захворювання, що передається по лінії будь-кого з батьків. Ще одне питання часто турбує майбутніх батьків, чи дійсно ЕКЗ-дітки частіше хворіють, але, проте, є розумніші за своїх однолітків, зачатих звичайним шляхом? Певною мірою це так і дуже легко піддається поясненню. ЕКЗ-діти дуже довгоочікувані, а їхні батьки схильні до гіперопіки, тому, навіть незначне нездужання змушує їх негайно мчати до лікаря навіть, якщо в цьому немає особливої ​​необхідності.

В той самий час, ЕКЗ-діти дійсно можуть випереджати своїх однолітків у розвитку, і пояснення криється не в тому, що для їх появи була відібрана найкраща яйцеклітина і сперматозоїд, а в тому, що вони отримують більше батьківської уваги, вони вистраждані та вимолені. Цим і пояснюється бажання мами, і тата дати своєму малюкові тільки найкраще. Безумовно, це сприятливо позначається на розвитку ЕКЗ-дітей і вони відповідають батькам взаємністю!
 

Записатися на консультацію фото 28
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco