Киев, ул. Баггоутовская, 1, Р-2
8:00 - 20:00 пн-нд

Штучне запліднення (ЕКЗ)

Сьогодні штучне запліднення (ЕКЗ — екстракорпоральне запліднення) є найбільш сучасним і ефективним способом у сфері репродуктології. Такий метод має й іншу назву — запліднення IN VITRO, або IVF.

Само по собі IVF запліднення передбачає, що злиття жіночої та чоловічої гамет відбудеться поза організмом, а саме, в спеціально підготовленої живильному середовищі. Через кілька днів (від 2 до 5) вже готовий ембріон підсаджується безпосередньо в порожнину матки.

У всьому іншому протягом вагітності відбувається точно так само, як під час природного зачаття.

Запліднення ЕКЗ охоплює ряд етапів. Розглянемо кожен з них детальніше.

Стимуляція яєчників

Під впливом гормональних препаратів відбувається активізація яєчників жінки. Метою цього втручання є збільшення числа яйцеклітин, які згодом можуть бути запліднені сперматозоїдами. Річ у тому, що штучне запліднення вимагає більшу кількість жіночих статевих клітин, ніж при звичайному зачатті, тому що ймовірність успішного запліднення 1 яйцеклітини INVITRO невисока. Гормональний вплив необхідний захід, який дозволить значно збільшити шанси вдалого IVF.

Пункція фолікулів з вилученням яйцеклітин

Ця медична маніпуляція виконується під загальною анестезією з використанням спеціальної пункційної голки, яка дозволяє вилучити яйцеклітини з фолікула. Партнер пацієнтки в цей час здає свої чоловічі гамети — сперму, яка буде використана надалі для запліднення.

Безпосередньо IVF, культивування та селекція отриманих ембріонів

Отримані жіночі та чоловічі гамети поміщають в інкубатор. Там для них створюються умови, максимально подібні до людського тіла. В такому середовищі яйцеклітини й сперматозоїди можуть злитися та утворити ембріон. Успішність цього процесу буде відома вже через добу. Якщо запліднення відбулося, в цьому інкубаторі ембріон буде знаходитися і рости ще кілька днів.

Перенесення ембріона в порожнину матки

Виконується, як правило, через 2-5 дня після моменту зачаття. Ця маніпуляція виконується за допомогою спеціального гнучкого катетера, в який безпосередньо і поміщають ембріон. Щоб уникнути багатоплідної вагітності у нас виконується підсаджування тільки одного ембріона за одну процедуру. Лише в деяких випадках і за згодою або за бажанням батьків можливе підсаджування відразу двох або навіть трьох ембріонів одночасно. Решта ембріонів є можливість зберегти за допомогою кріоконсервування (заморожування). При необхідності їх можна надалі також перенести в порожнину матки в разі невдачі попереднього підсаджування.

Застосування гормональних препаратів протягом 10-14 днів

Застосовується з метою підтримки вірогідної вагітності.

Визначення вагітності через 2 тижні з моменту перенесення ембріона

За допомогою аналізу крові на хоріонічний гонадотропін і шляхом виконання УЗД, від чого залежить результат ЕКЗ запліднення

Успішність штучного запліднення залежить від безлічі факторів. Так, важливу роль відіграє, звичайно, діагноз, з яким прийшла пара, а також занедбаність випадку. Грає роль фізичний стан жінки, її ІМТ (індекс маси тіла), наявність супутніх захворювань, наявність шкідливих звичок і багато іншого. Щоб збільшити ймовірність успішного результату штучного запліднення, необхідно якомога раніше звертатися за допомогою до фахівців.

Сьогодні штучне запліднення в Києві включає в себе застосування таких допоміжних методів, як ІМСІ (IMSI), ПІКСІ (РICSI), ІКСІ (ICSI), а також допоміжний хетчинг.

Штучне запліднення в Україні: що ще важливо знати

Найбільш успішним метод екстракорпорального запліднення буде в наступних випадках:

Наважуючись на IVF в Києві, ви повинні бути готові до частих візитів до лікаря і маєте запастися терпінням, тому що процес займає триваліший час, ніж при заплідненні шляхом внутрішньоматкової інсемінації. В кожному окремому випадку тільки лікар може прийняти остаточне рішення про доцільність даного методу запліднення.

Те, скільки коштує ЕКЗ запліднення в Києві, буде залежати від переліку послуг, що надаються. Ціна буде включати вартість лікарських консультацій, діагностичних і лікувальних маніпуляцій, а також необхідність проводити заморожування біологічного матеріалу та ембріонів.