Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 69

Як зміцнити відносини в парі під час лікування безпліддя

Безпліддя може внести серйозні зміни в Ваші взаємини. Це може Вас більше прив'язати один до одного, тому що взаємна підтримка і взаєморозуміння призводить до більшої близькості й інтимності. Але це також може викликати почуття провини та роздратування, особливо якщо швидкого вирішення проблеми не передбачається. Як у пари, у Вас може бути багато спільних почуттів, коли ви зіткнетеся з проблемою безпліддя.

Можливо, Ви та Ваш партнер планували своє життя таким чином, щоб народити дитину в найсприятливіший час. Довгі роки Ви оберігалися і чекали, поки не досягнете певних успіхів в кар'єрі. Діагноз "безпліддя" може позбавити Вас відчуття контролю над Вашою сімейним життям.

Ви та Ваш партнер по-різному страждаєте від безпліддя. Це пов'язано з тим, як суспільство змушує чоловіків і жінок думати, відчувати та діяти.

Як жінка Ви можете відчувати набагато більшу відповідальність за безпліддя, ніж Ваш чоловік. В результаті Ви відчуваєте біль, пригніченість і страх, а це може привести до тривожності та депресії. Ці дуже поширені почуття часто руйнують Ваші відносини.

Однак чоловіки поводяться набагато стриманіше, оскільки з дитинства їх вчили приховувати свої почуття. Їм вселяли, що вони повинні брати на себе відповідальність, приймати рішення і думати раціонально. Чоловіки звикли віддавати всю свою енергію роботі — місця, де вони володіють великим контролем. Деякі чоловіки також визнаються, що пригнічені силою емоцій своїх партнерок, і тому їм важко підтримувати своїй близькій людині.

Безпліддя перевіряє різні аспекти Ваших відносин. Коли ви надаєте емоційну підтримку один одному, ви можете зменшити відчувається вами стрес і уникнути відчуження. Безпліддя може навіть зміцнити ваші відносини, якщо ви обидва навчитеся надихати та підбадьорювати один одного і зрозумієте, що ви залежите один від одного.

Безпліддя може сильно вплинути на взаємини, на фізичне, психологічне, соціальне й економічне становище обох партнерів. Як правило, пари відчувають широкий спектр почуттів, в тому числі:

Яку допомогу може надати партнер?

Ваш партнер турбується про Вас і про те, яким чином безпліддя впливає на ваші стосунки. Ваш партнер хоче докласти всіх зусиль, щоб допомогти Вам обом. Безпліддя — це проблема пари й краще її вирішувати спільно, зусиллями обох партнерів. Ось кілька способів, завдяки яким Ви зможете надати допомогу Вашому партнеру в цей важкий час.

Навчіться слухати

Запитайте свою партнерку, чи хоче вона з Вами поговорити. Дайте їй зрозуміти, що Ви завжди готові вислухати її. Слухаючи, намагайтеся бути об'єктивним і готовим допомогти. Нагадуйте їй, що Ви будете любити її, незважаючи ні на що. Якщо їй потрібна додаткова підтримка — наприклад, на консультації, — сходіть разом з нею на консультацію, а якщо необхідно, відвідайте лікаря самі.

Будьте чутливим

Не намагайтеся прикинутися що все в порядку. Чи не вважайте її почуття незначними та не давайте порожніх обіцянок.

Будьте терплячим

Пам'ятайте, що вирішення проблеми безпліддя — це процес, що вимагає тимчасових витрат. У безплідді немає ніяких гарантій, жодних правильних відповідей і ніяких поспішних рішень. Вашій партнерці також доведеться бути терплячою в міру того, як її почуття будуть змінюватися. Не принижуйте і не оцінюйте її почуття. Просто дозвольте їй відчувати та дайте час.

Будьте добре поінформованим

Це допоможе Вам зберегти перспективне бачення того, які різноманітні альтернативи існують у вас, як у пари. Чим більше у Вас інформації, тим більше обдумані рішення Ви обоє зможете прийняти.

Робіть все разом

Маленькі спільні розваги — наприклад, сніданок удвох, поїздка по магазинах або відвідування музею — допоможуть жінці відчути, що життя не зводиться тільки до безпліддя.

Пам'ятайте, що Ваша готовність вислухати та допомогти по-справжньому допоможуть Вашій партнерці подолати стрес, який вона відчуває. Можливо, безпліддя — це одна з найважчих ситуацій, з якими Вам коли-небудь доводилося стикатися.

Записатися на консультацію фото 80
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco