Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 35

Важливий дует — «лікар-пацієнт»!

У наше століття феномен довіри в системі «лікар-пацієнт» залишається практично невивченим? Але основна база цього феномена — деонтологія та етика лікарської діяльності. Вже давно не секрет, що мистецтво бесіди та психологічний вплив лікаря на пацієнта, довіра між лікарем і пацієнтом, підтримка, розуміння, повага є запорукою успішного лікування.

Однак, довіру засновану на сліпій вірі необхідно відрізняти від довіри заслуженої. Багато людей, перед тим як вибрати клініку або конкретно лікаря, читають численні відгуки та рекомендації тих, хто вже пройшли цей шлях пацієнтів. Обираючи лікаря терапевта, ми менш упереджено ставимося до його рівня і кваліфікації. Цього не скажеш про лікаря-репродуктолога. Йому ми довіряємо свою історію і покладаємо великі надії на шляху до довгоочікуваної зустрічі з бажаним малюком! В системі репродуктивної медицини лікар і пацієнт — це співпраця, яка робить можливим більш тісне спілкування: ділитися сумнівами, говорити один одному правду і розділити відповідальність за результат лікування порівну. Говоріть про свої страхи та переживання, адже якщо Ви мовчите, Ваш лікар ніколи не здогадається про що Ваше мовчання, що Вас турбує і як він може допомогти Вам саме в цей момент.

Чому я називаю, відносини «лікар-пацієнт» важливим дуетом? Дует — це невпинна праця, єдина робота в унісон, де, якщо виникають нюанси з одного боку, автоматично починаються збої з іншого. Давно відомо, що лікар може впливати на результат лікування. Авторитетне слово лікаря може впливати на самопочуття пацієнта: впевненість лікаря передається пацієнту. Ваш лікар, повинен викликати у Вас почуття довіри, прихильності та внутрішнього комфорту, якщо цього немає — міняйте лікаря, інакше союз стає механічним і одностороннім, що, згодом, може привести до негативного результату лікування. Це ж стосується і пацієнта, якщо немає внутрішньої готовності й усвідомленого прагнення, а є лише запит на результат, лікар залишається сам на сам в боротьбі з Вашої історією.

Без сумніву, взаємини лікаря і пацієнта багатогранні. Це великий комплекс психологічних і морально-етичних проблем, з якими доводиться стикатися як лікаря, так і пацієнта.

Успіх в лікуванні безпліддя методом наукових досягнень безперечно великий, але не забувайте про психологічні аспекти та довірливі людські стосунки!

Бажаємо всім усвідомленого батьківства!
 

Записатися на консультацію фото 63
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco