Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 14

Що необхідно знати перед початком лікування безпліддя

Перед вибором клініки для екстракорпорального запліднення (ЕКЗ або IVF) важливо пам'ятати, що на успішний результат процедури впливає ряд факторів, серед яких не тільки вік пацієнтів і стан їх здоров'я, але також і методи, використовувані докторами. Необхідно уважно ознайомитися з рекомендаціями Вашого лікаря на первинному обстеженні та обов'язково уточнити деталі кожного етапу процедури.

Перед початком ЕКЗ (IVF) з використанням ваших яйцеклітини та сперми, вам і вашому партнерові необхідно буде пройти ряд досліджень, серед яких:

оцінка оваріального резерву. Щоб оцінити якість і кількість ваших яйцеклітин, лікар обов'язково проводить процедуру «контрольованої стимуляції яєчників».

У перші дні менструального циклу проводиться забір крові на фолікулостимулювальний гормон (ФСГ), естрадіол (естроген) і антимюллерів гормон. Отримані результати, а також ультразвукове дослідження яєчників, допоможуть оцінити можливі реакції вашого організму на лікування безпліддя.

аналіз сперми (спермограма). Якщо це не було зроблено раніше, то перед початком процедури ЕКЗ (IVF) лікар обов'язково направить пацієнта на спермограму.

обстеження на наявність інфекційних захворювань. Обидва партнери повинні здати аналізи й виключити ризик наявності інфекційних захворювань, в тому числі та ВІЛ.

фальшиве підсаджування ембріона. Ваш лікар може провести таку процедуру для того, щоб визначити глибину порожнини матки й найбільш відповідну техніку майбутнього перенесення.

дослідження порожнини матки. Перед початком ЕКЗ (IVF) доктор повинен ретельно вивчити порожнину матки пацієнтки. Для цього може бути використана соногістерографія з введенням спеціального розчину через шийку матки, щоб отримати максимально точне зображення самої матки. Також може проводитися гістероскопія, коли тонкий гнучкий датчик вводитися через піхву і шийку в саму матку.

Перед початком програми ЕКЗ (IVF) обміркуйте кілька важливих для себе питань, серед яких:

Скільки ембріонів буде перенесено? Кількість ембріонів для трансферу зазвичай залежить від віку пацієнтки та кількості домінівних яйцеклітин. Зазвичай, чим старша жінка, тим більше ембріонів їй підсаджують, за винятком тих, хто використовує донорські яйцеклітини. Перед ембріотрансфером це питання узгоджують з пацієнтом окремо. В середньому переносять два ембріони.

Що ви будете робити з рештою ембріонів? Тобто після того як лікар проведе пункцію яйцеклітин, їх запліднять і може утворитися досить багато ембріонів. Їх можна піддати процесу заморозки та надалі використовувати протягом найближчих кількох років. Не всі вони добре переживуть заморозку, але більшість виживе. Бувають випадки, що після досягнення кількох бажаних вагітностей у пари все ще можуть залишатися ембріони в заморожуванні, їх можуть утилізувати за бажанням пари.

Кріоконсервація — процедура, яка може значно здешевити подальші спроби ЕКЗ (IVF) і зробити їх менш ризиковими для організму через відсутність необхідності гормональної стимуляції. Вам варто дізнатися докладніше про програми відкладеного материнства, або кріо ЕТ (ембріотрансфер).

Що ви будете робити з багатоплідною вагітністю? Якщо перенесено відразу кілька ембріонів, то зростає ризик, що всі вони приживуться, а це несе загрозу здоров'ю майбутньої матері та немовлятам. У деяких випадках може бути проведена процедура редукції (видалення одного або декількох прижилися ембріонів), але варто заздалегідь подумати про емоційну, етичну та психологічну складові цього питання.

Якщо Ви використовуєте донорський матеріал: обдумали ви всі можливі проблеми, які можуть виникнути у зв'язку з використанням донорської сперми, яйцеклітини або залученням сурогатної матері? Адвокат, який має досвід роботи в цій сфері, зможе допомогти прояснити всі моменти, пов'язані з легітимністю залучення донора. Він також зможе допомогти в оформленні всіх паперів, пов'язаних з реєстрацією дитини, народженої сурогатною матір'ю.

В процесі лікування виникне ще багато питань, і до певної варто бути підготовленими.

Записатися на консультацію фото 88
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco