Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 12

Результати останніх досліджень: вік чоловіка й успішність ЕКЗ

Шанси виносити здорову дитину після ЕКЗ у жінок молодше 30 років дорівнюють 73%, якщо її партнеру від 30 до 35. Якщо ж вік потенційного батька становить від 40 до 42 років, така ймовірність знижується до 46%.

Багато чоловіків, які не поспішають створювати сім'ю і народжувати дітей, посилаються на переконливий приклад Деза О'Коннора або Лучано Паваротті. Вони, втім, як і деякі інші світові зірки, ставали батьками в досить похилому віці.

Але лікарі попереджають, що вік чоловіка має не менш важливе значення, ніж жіночий. Нові дослідження підтверджують той факт, що шанси на народження дитини у великій мірі залежать і від цього показника.

Лаура Додж, яка провела цілий ряд наукових досліджень на базі Медичного центру Бет-Ізрейел і Гарвардської медичної школи в Бостоні, настійно рекомендує враховувати отримані нею дані при плануванні сім'ї. «При прийнятті рішення про появу дитини партнери обов'язково повинні враховувати вік чоловіка», - сказала вона.

Вчені вважають давно доведеним той факт, що шанси жінки на зачаття природним шляхом різко знижуються після досягнення нею 35-річного віку. Але до теперішнього часу при проведенні досліджень, що стосуються впливу вікового фактора на народжуваність, увагу фахівців концентрувалася тільки на жінках. Саме з цієї причини вплив аналогічного чоловічого фактора було менш зрозуміло.

Дослідження

Як матеріал для наукового аналізу були використані результати майже 19000 процедур екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), проведених в клініках Бостона в період з 2000 по 2014 рік. Жінок розділили на чотири вікові групи: до 30 років, від 30 до 35, від 35 до 40 і від 40 до 42 років. Для чоловіків, крім аналогічних категорій, була додана група тих, хто старше 42-х років. Загальна кількість досліджуваних пар склала близько 8000, при цьому деякі з них застосовували процедуру ЕКЗ до шести разів.

Як і очікувалося, найнижчий коефіцієнт народжуваності був відзначений у жінок у віці від 40 до 42 років. При цьому вік партнера ніякого впливу на результати досліджень не надав.

Зате для більш молодших жінок цей показник мав істотне значення. Жінки у віці від 30 до 35 років з партнером від 30 до 35 в 77% випадків виношували здорову дитину після ЕКЗ. Але якщо чоловічий віковий показник дорівнював 40-42 років, то ймовірність народження дитини знижувалася до 46%. Хочуть того чоловіки чи ні, але в даному випадку роль біологічного годинника для них також значущий, як і для жінок.

Результати цього та подібних досліджень були представлені на 33-й Щорічній конференції Європейського товариства з репродукції людини й ембріології, що проходила 2-5 липня 2017 року Женеві. Наукові матеріали свідчать про те, що чоловічий вік не робить істотного впливу на народжуваність лише при збігу цього показника у партнерів. При цьому, якщо жінки 35-40 років вступали в партнерські відносини з 30-35-літніми чоловіками, то їх шанси оцінювалися величиною в 54%. Коли ж вік чоловіків був менше ніж 30 років, цей показник збільшувався до 70%.

Як це допоможе в лікуванні безпліддя?

За заявою Ніка Маклона, професора кафедри акушерства і гінекології Саутгемптонського університета, отримані результати мають свою цінність не тільки при консультуванні сімейних пар. «Це повинно допомогти жінкам обґрунтовано мотивувати своїх партнерів про необхідність зачаття дитини в більш ранньому чоловічому віці», - сказав професор.

Ще одним важливим аргументом є результати, отримані вченими Копенгагенського університету у 2016 році. Вони свідчать про те, що у дітей, батьками яких є чоловіки більш старшого віку, підвищується ступінь ризику розвитку аутизму.

Дослідники поки не до кінця визначилися з механізмом того, як впливає вік чоловіка на можливість успішного запліднення. Проблема безпліддя у жінок старших вікових груп вивчена більш досконально. Основною його причиною вважається збільшення числа пошкоджених в результаті мутацій хромосом в жіночих яйцеклітинах.

Як заявила Лаура Додж, «зниження якості сперми з віком, безумовно, відіграє певну роль, але проведена робота показує, що це далеко не повна картина. Саме з цієї причини дослідження будуть продовжені».

Записатися на консультацію фото 51
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco