Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 24

Пункція яєчників при ЕКЗ

ЕКЗ — на сьогодні найбільш поширений і результативний метод лікування безпліддя. Спочатку цей метод був створений для допомоги жінкам з трубним фактором безпліддя, але сьогодні він дає шанс стати батьками парам з комбінованим або чоловічим фактором безпліддя.

Пункція яйцеклітин — являє собою другий етап циклу ЕКЗ. Вона проводиться після того як стимуляція яєчників за допомогою гормональних препаратів успішно завершена.

Класична програма ЕКЗ має наступні етапи:

На особливу увагу заслуговують найбільш відповідальні процеси, від яких безпосередньо залежить, настане вагітність чи ні. Це стимуляція овуляції та пункція яєчників.

Стимуляція суперовуляції необхідна для того, щоб в одному менструальному циклі дозріла не одна яйцеклітина, як зазвичай, а більша кількість яйцеклітин. Цей ефект досягається шляхом приймання гормональних препаратів, на підставі лабораторних обстежень, які пройшла жінка на першому підготовчому етапі. Від вибору препаратів і терміну їх застосування залежить і тривалість всього циклу ЕКЗ.

Слід зазначити, що протягом усього періоду вживання гормональних препаратів жінка знаходиться під постійним контролем репродуктолога, оскільки в залежності від реакції організму на прийняті препарати лікар, за потреби, може проводити корекцію лікування. Також протягом усього етапу гормональної терапії проводиться ультразвуковий скринінг. Наступному відповідального етапу, пункції яєчників, передує контрольний УЗД-моніторинг, який підтверджує, що стимуляція овуляції пройшла успішно і розмір фолікулів досяг потрібного розміру 18-20 мм.

Підготовка до пункції яєчників при ЕКЗ

Як правило, про майбутню пункцію яєчників жінка дізнається під час планового візиту до свого лікаря-репродуктолога за кілька днів до проведення самої процедури. Це необхідно для того, щоб у пацієнтки був час підготуватися, а саме, виключити статеві контакти за 2-3 дні до пункції, виключити з раціону продукти, які можуть викликати бродіння. Також за 36 годин до забору яйцеклітин проводять укол гормону ХГЛ, який прискорює дозрівання фолікулів. В день проведення процедури необхідно утриматися від вживання їжі та води.

Як проводять пункцію яєчників при ЕКЗ?

Дуже важливо приїхати в клініку в той час, який було призначено лікарем, бо запізнення може привести до того, що овуляція відбудеться, і отримати яйцеклітини для подальшого ЕКЗ не вийде.

Процедура пункції яєчників триває близько 20 хвилин, вона є досить болючою, тому проводиться під загальним або місцевим наркозом, в залежності від того, чи є у пацієнтки якісь протипоказання. Під контролем вагінального ультразвукового датчика спеціальної тонкою голкою проколюють кожен дозрілий фолікул і міститься в ньому фолікулярна рідина разом з яйцеклітиною витягуються. Після цього, ембріологи аналізують отриманий матеріал, поміщають його в спеціальний інкубатор до моменту, коли відбудеться запліднення підготовленими сперматозоїдами.

Через кілька годин після пункції яєчників лікар дає рекомендації, яких необхідно дотримуватися після процедури, а також зможе розповісти, скільки яйцеклітин вдалося отримати, коли відбудеться запліднення і перенесення ембріона.

Після пункції яєчників, внаслідок наркозу, у жінки може спостерігатися незначне погіршення самопочуття у вигляді слабкості та запаморочення. Лякатися не варто й появи незначних кров’яних виділень і болючих відчуттів внизу живота, оскільки ці неприємні відчуття повністю проходять протягом 24 годин після пункції.

Звернутися до лікаря слід, якщо через добу, у жінки не минає запаморочення і слабкість, спостерігається підвищене серцебиття або низький артеріальний тиск, а також, якщо виділення набувають більш інтенсивного характеру і супроводжуються значними больовими відчуттями.

Записатися на консультацію фото 74
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco