Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 36

Природна і стимульована овуляція: порівняння

У чому відмінність природної та стимульованої овуляції? Який метод є кращим для ЕКЗ? Для того, щоб відповісти на ці питання необхідно знати, що являють собою ці два види овуляції.

Природна овуляція

Це нічим не стимульована, звичайна фізіологічна овуляція жінки, яка може бути використана для ЕКЗ. Під час такої овуляції дозріває одна (рідше кілька) повноцінна здорова яйцеклітина, яка може бути запліднена штучним шляхом.

ЕКЗ в умовах природного циклу показано:

Стимульована овуляція

Це медикаментозна стимуляція овуляції, при якій жінці призначають гормони. Дана процедура рекомендована жінкам зі стабільним менструальним циклом, прохідними матковими трубами, але у яких відсутня овуляція через ендокринного чинника.

Ановуляторне безпліддя може бути обумовлено порушенням роботи гіпоталамо-гіпофізарної системи або яєчниковою недостатністю. Залежно від проблеми жінці вводять різні індуктори овуляції — прямі, непрямі.

Ймовірність завагітніти при стимульованій овуляції збільшується внаслідок зростання числа овуляторних циклів. Стимуляція овуляції ефективна протягом 6 циклів, якщо протягом цього періоду вагітність не наступила, рекомендується провести більш ретельну діагностику на виявлення інших причин безпліддя.

Відмінності природної та стимульованої овуляції

Метод ЕКЗ в умовах природної овуляції менш інвазивний і трудомісткий, дешевший. При відсутності протипоказань його варто розглянути в першу чергу.

Записатися на консультацію фото 72
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco