Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 92

"Хочу народити дитину, коли..."

Практично будь-яка жінка хоче пізнати радість материнства. Вважається, що найбільш сприятливим віком для зачаття є період до 27 років. Не кожна жінка з цим погодиться. Кар’єрні плани, житлові та матеріальні проблеми, просто психологічна неготовність стати матір’ю спонукають багатьох жінок почекати з дітонародженням.

Все це, звичайно, добре, якби не питання здоров’я. Йдеться про якість яйцеклітин: вони старіють і втрачають свої репродуктивні властивості з віком жінки. На це впливає безліч обставин: негативний вплив навколишнього середовища, стресові фактори, харчування жінки, природні процеси старіння.

Щомісяця в процесі овуляції вивільняються яйцеклітини — ооцити, які бажають зустрітися зі сперматозоїдами та дати початок нового життя. Але з кожним місяцем кількість зрілих ооцитів високої якості знижується. Що, у свою чергу, знижує ймовірність зачаття або підвищує ризик розвитку різних патологій ембріона.

Критичним репродуктивним періодом вважається 37-річний вік жінки. З цього моменту відбувається невідворотне згасання дітородних функцій. Що ж робити? Як поєднати можливості та бажання? Вихід є: програма відкладеного материнства.

Суть програми відкладеного материнства

Програма відкладеного материнства полягає в кріоконсервації яйцеклітин. Це те ж саме екстракорпоральне запліднення, але на перспективу. Отримані в процесі пункції ооцити не потрапляють на запліднення в пробірку, а заморожуються в рідкому азоті, щоб проявити себе в кращому вигляді в потрібний момент. А зберігатися заморожені ооцити можуть роками.

Перевага програми в тому, що з організму жінки витягуються здорові ооцити. Після розморожування їх вік відповідає віку жінки в період проведення пункції.

Що і кому дає програма відкладеного материнства

Кріозаморожування яйцеклітин допомагає не тільки матусям, які бажають відкласти дітородіння, але і зневіреним парам, які проходять процедуру ЕКЗ. Під час стимуляції овуляції дозріває більше яйцеклітин, ніж при природному процесі. Жінці підсаджують тільки дві запліднені яйцеклітини, решту біоматеріалу рекомендують заморожувати.

По-перше, розморожені ооцити можна буде використовувати в разі невдалої спроби ЕКЗ, тим самим не піддаючи жінку всіма процедурами при повторній спробі штучного запліднення.

По-друге, навіть якщо ЕКЗ буде вдалим, у жінки є можливість повторити радість материнства в майбутньому.

А жінкам, охочим відстрочити дітонародження, відкладене материнство дасть можливість реалізувати всі плани та поповнити сім’ю без шкоди для здоров’я майбутніх дітей.

І це ще не все! Кріоконсервація здатна допомогти й в ряді інших випадків. Наприклад, під час гінекологічних захворювань, здатних привести до втрати репродуктивної функції та які вимагають негайного лікування. Або в банальній відсутності партнера на даний момент.

А як у них?

В Україні програма відкладеного материнства з’явилася порівняно недавно. До цього часу кріоконсервацію проводили тільки за медичними показаннями та в процесі процедури ЕКЗ (IVF).

А, наприклад, в Америці цей метод вже давно користується популярністю. Ще у 2013 році було відмічено зниження рівня народжуваності в ряді вікових груп. Завдяки відкладеному материнству жінки вчаться і будують кар’єру. Згідно зі статистичними даними зростає число жінок, які вперше стали мамою у віці 40 років. А деякі представниці слабкої статі повертаються за своїми замороженими яйцеклітинами ще пізніше. Сьогодні в Америці «літні батьки» стали, швидше нормою, ніж винятком.

Не відстають і іспанки, які згідно зі статистикою відкладають материнство в середньому на сім років. Матеріальна база, освіта та кар’єра стоять для них на першому місці. Таку позицію вони підкріплюють бажанням мати гарантію щасливого материнства без відволікання на інші турботи.

48% відсотків іспанок хотіли б повністю витрачати свій час на виховання дитини, не витрачаючи його на трудові будні, але тільки 15% з них можуть собі це дозволити.

Таким чином, відкладене материнство допоможе жінці стати матір’ю здорових дітей без шкоди кар’єрним планам.

Записатися на консультацію фото 77
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco