Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 81

Чоловічий фактор безпліддя

Поява на світ малюка — мрія багатьох сімейний пар, які зіткнулися з такою проблемою, як безпліддя. На сьогодні, довгоочікувана вагітність так і не настає у кожної п’ятої пари, яка протягом 12 місяців веде регулярне статеве життя без застосування методів контрацепції. Це не означає, що необхідно винести своїй родині вирок на бездітність існування, а свідчить про те, що партнерам потрібна кваліфікована медична допомога.

Багато хто вважає, що безпліддя суто жіноча проблема, але це помилкова думка, бо майже в 50% випадків труднощі із зачаттям викликані порушеннями в репродуктивній системі чоловіка.

Відразу слід зазначити, що явних симптомів чоловіче безпліддя не має, але вказувати на присутність проблеми можуть наступні ознаки: відсутність вагітності протягом 1 року регулярного статевого життя, погіршення потенції, зменшення кількості сперми та виникнення неприємних хворобливих відчуттів.

Серед причин, які призводять до проблем із зачаттям у чоловіків, можна виділити наступні:

Діагностика чоловічого фактора безпліддя

Для того, щоб оцінити здатність чоловіка до запліднення, в рамках діагностики чоловічого безпліддя проводять спермограму. Якщо за її результатами будуть виявлені відхилення, то необхідно повторне обстеження, інтервал між якими повинен бути не менше 2 тижнів. При оцінці результатів двох спермограм до уваги береться кращий. За допомогою спермограми можуть бути виявлені наступні порушення:

Також, в залежності від результатів спермограми, лікарем можуть бути призначені деякі додаткові обстеження:

Лікування безпліддя у чоловіків може бути хірургічним, якщо до його появи призвело варикоцеле або погана прохідність сім’явивідної протоки.

Також, якщо проблеми із зачаттям виникли через відсутність сперматозоїдів в спермі, їх можна отримати з яєчка або його придатка та успішно використовуватися надалі при штучному заплідненні. Гормональна терапія показана при відхиленнях рівня певних гормонів в крові, а застосування антибактеріальних препаратів лікар порекомендує, якщо в ході обстежень будуть виявлені інфекції статевих шляхів.

Однак, навіть після лікування, не у всіх випадках вдається відновити здатність чоловіка до зачаття, зважаючи на недостатню кількість активних, зрілих форм сперматозоїдів. У таких випадках порятунком для багатьох бездітних пар стає штучне запліднення, коли отримані сперматозоїди, після відбору найкращих, вводяться безпосередньо в яйцеклітину для її безпосереднього запліднення, потім отриманий здоровий ембріон переносять у порожнину матки та одержують довгоочікувану вагітність.

Безумовно, безпліддя — серйозне випробування для будь-якої сім’ї, але слід пам’ятати, що сучасна медицина здатна подарувати радість батьківства незалежно від обставин.
 

Записатися на консультацію фото 83
Записатися на консультацію
Безпека і позитивний результат — головні правила нашої роботи!