Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 55

Безпліддя у чоловіків: фактори і лікування

Чоловіче безпліддя

Незаперечним є той факт, що ще недавно чоловічий фактор безпліддя недооцінювався. Вся увага під час діагностики безпліддя і лікування безпліддя було сконцентровано на жінці. Необхідно пам’ятати, що чоловік і жінка — єдиний організм, отже обстежити й лікувати необхідно парного пацієнта.

Для жінки використовується цілий діагностичний комплекс, ряд лікувальних заходів, енергомістких і витратних з точки зору фінансів і часу. Спермограма ж для чоловіка за допомогою сучасного обладнання і досвідченого фахівця виконується протягом 1 години. Проте, саме цей аналіз може нівелювати весь комплекс робіт, проведених з жіночим організмом. Сперміологічний аналіз дозволяє оцінити стан еякуляту.

Сьогодні для лікування чоловічого безпліддя представлений ряд суперсучасних методик високої ефективності. Перш за все, це ICSI — введення сперматозоїда безпосередньо в яйцеклітину. Існують і більш модернізовані версії — IMSI та PICSI. При цьому в яйцеклітину вводиться добірний, найякісніший сперматозоїд.

Навіть при важкому чоловічому безплідді фахівець шукає можливість досягнення результату. При відсутності сперматозоїдів в еякуляті їх витягують з тканини яєчка і його придатка за допомогою процедури біопсії яєчка. Використання таких методик мікрохірургічного вилучення сперматозоїдів дарує радість батьківства чоловікам, для яких раніше єдиним виходом було запліднення донорськими клітинами. Сьогодні при важкому чоловічому факторі безпліддя у багатьох випадках пацієнт може мати генетично рідну дитину.

В цілому ці методики дозволили скоротити обсяги використання донорської сперми. Проте, окремим сім’ям таке крайній засіб, як лікувальна програма донації сперми, дарує здійснення довгоочікуваної мрії — народження спадкоємця.

В Україні зростають показники чоловічого безпліддя

Київ. 15 листопада. УНІАН. Експерти відзначають, що в Україні зростає чоловіче безпліддя, і закликають пари не зволікати зі зверненням до фахівців.

Про це вони сказали під час круглого столу в УНІАН, присвяченому проблемам безпліддя в Україні.

Так, почесний доктор Вільного бельгійського університету, професор Пауль Девро зазначив, що 15% населення має проблеми зі здатністю до зачаття дітей. «Це може бути обумовлено як чоловічим, так і жіночим фактором», — додав він.

Професор зазначив, зараз у всьому світі застосовуються технології лікування безпліддя, і «єдиним ключовим моментом є доступність даних технологій з фінансових причин для населення різних країн».

Девро також додав, що сучасні технології, метою яких є отримання більшої кількості яйцеклітин, абсолютно безпечні як для матері, так і для дитини.

«Якщо подружня пара живе один рік і більше без настання вагітності, ми вже вважаємо, що це безпліддя, і просимо звертатися в спеціалізовані лікувальні заклади», — сказав директор Інституту Репродуктивної Медицини, професор Федір Дахно і зазначив, що чим раніше пара звернеться до лікарів, тим вище їхні шанси на позитивний результат.

Дахно також додав, що в Україні близько 1 мільйона подружніх пар не мають дітей. «Ми виконуємо близько 15 тисяч циклів на рік для індукції вагітності. Ми отримуємо в рік від 1,5 до 2 тисяч дітей. Це дуже гарна підмога для вирішення демографічної проблеми », – зазначив Дахно.

Впровадження заходів щодо поліпшення народжуваності на державному рівні

У свою чергу, заступник начальника Управління охорони материнства і дитинства Міністерства охорони здоров’я України Валентина Коломійчук зазначила, що на державному рівні впроваджуються заходи щодо поліпшення народжуваності. «З державного бюджету щорічно виділяється 6 млн грн на реалізацію державної програми з лікування жіночого безпліддя. На жаль, ми не змогли переконати структури, які повинні дати на це кошти, що у нас не тільки жінки потребують лікування, а й чоловіки», — сказала вона, зазначивши, що сьогодні проблема безпліддя не є суто жіночої або суто чоловічий.

Так, за даними статистики, понад 70% в структурі безплідності — це жіноче безпліддя, інші — чоловіче. «Якщо для жінок є жіночі консультації, є центри планування сім’ї, то для чоловіків таких закладів немає. Якщо його жінка вже затягне в центр планування сім’ї, то він іде до Єрусалима », – сказала Коломійчук.

За останні 5 років вже понад 4 тисячі жінок скористалися державною програмою по лікуванню безпліддя, зазначила вона. «Щорічно виділяються кошти, і за квотою розподіл цих коштів йде по регіонах. Регіони вирішують на обласному рівні, комісія вирішує, яка жінка має потребу в цьому втручанні », – пояснила Коломійчук.

Вона також повідомила, що, за інформацією з регіонів, на сьогодні понад 4,5 тисячі жінок потребують щорічно лікування за державною програмою.

В той самий час міський репродуктолог Києва, професорка Кафедри акушерства, гінекології та репродуктології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика Олена Борис зазначила, що на сьогодні офіційно зареєстровано 1214 безплідних пар.

Серед них, додала вона, у 419 пар відзначається саме чоловічий фактор безпліддя. «Бачимо зростання чоловічого чинника», – зазначила професор.

Також професорка додала, що на сьогодні в Києві мінімум 300 пар щорічно мають потребу в допоміжних репродуктивних технологіях, проте «фінансування, на жаль, виділяється набагато менше».

За матеріалами сайту УНІАН
 

Записатися на консультацію фото 68
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco