Київ, вул. Баггоутівська, 1, Р-2
8:00 - 21:00 пн-нд
ЕКЗ: що таке екстракорпоральне запліднення фото 50

14 днів між ембріотрансфером і першим тестом

Ембріотрансфер відбувся, що далі? Деякі жінки проводять в ліжку всі 14 днів до першого тесту на вагітність, інші не відриваються від рутинних турбот. Що робити в цей період, як проводити час ?!

Зберігайте спокій

Результат того, що ембріон прижився, і настала вагітність, буде відомий тільки через 14 днів після перенесення. А до тих пір, якщо немає ніяких розпоряджень до дотримання постільного режиму, потрібно прислухатися до своїх внутрішніх бажань. Якщо ви хочете цілий день повалятися на дивані та подивитися улюблений серіал, то так і робіть. Бажаєте змінити обстановку, прогуляйтеся трохи пішки по красивих місцях.

Утримайтеся від активних тренувань і сексуальних відносин

Знову-таки, не варто сильно змінювати свій звичний життєвий уклад, але сильні фізичні навантаження в такій ситуації можуть тільки нашкодити. Вся річ у тому, що після гормональної стимуляції яєчники все ще збільшені, а під час тренувань великий ризик виникнення тонусу матки, що дуже небезпечно. Те ж саме стосується і сексу: оргазм призводить до скорочення матки, тому збільшується ризик викидня. Краще кілька тижнів відмовитися від інтимних стосунків і фізичних навантажень.

Харчуйтеся так, нібито ви точно вагітні

В інтернеті є багато інформації про спеціальні дієти при штучному заплідненні, але їх позитивний вплив на організм жінки не доведено. Краща схема харчування — збалансована їжа, багата на білки, клітковину й овочі. Не варто зловживати рибою і сирами м’яких сортів. Вітаміни та харчові добавки повинен прописувати лікар. Виключіть з раціону кофеїн, алкоголь і нікотин.

Уникайте різких перепадів температури

Джакузі, сауна, гаряча (Бікрам) йога та інші заняття, що призводять до різкого підвищення температури тіла, в цей період протипоказані. Варто утриматися від купання в басейні та прийняття ванни, оскільки великий ризик потрапляння інфекції в сечостатеві шляхи. Краще обмежитися легким душем, поки лікар не дозволить щось інше.

Довіртеся своїй підтримці

У цей період неоціненна підтримка вашого партнера, друзів, рідних, репродуктолога, репродуктивної клініки та навіть спільнот в соціальних мережах. Занепокоєння — не те почуття, яке потрібно переживати наодинці з самою собою. Чи не намагайтеся тримати все в собі. Дозвольте близьким вам людям бути поруч з вами, підтримувати й оберігати вас і разом пережити період очікування того дня, коли стане точно відомо, що ембріон прижився і настала вагітність.

Записатися на консультацію фото 84
Записатися на консультацію
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco